Atzīmējot bibliotēku nedēļu 19. aprīlī Nīcgales pagasta tautas bibliotēkā notika pasākums bērniem “Neklātienes ceļoums uz Eiropas bibliotēkām”

Bibliotēkas lasītāji, bērnu rakstnieka Jura Zvirgzdiņagrāmatas “No Rīgas līdz Rīgai” galvenā varoņa lācīša Tobiasa iedvesmoti, ar burvju baloniem devās neparastā un izzinošā neklātienes ceļojumā, lai ieskatītos 10 valstu Nacionālajās bibliotēkās.

Ceļojuma maršruts : Nīcgale – Rīga – Tallina – Sanktpēterburga – Helsinki – Oslo – Stokholma – Kopenhāgena  –  Hamburga –  Gdaņska – Klaipēda – Rīga – Nīcgale.

Ceļojuma laikā bērni aplūkoja katras valsts populārākās bērnu grāmatas un  to varoņus, kas atrodamas Nīcgales pagasta tautas bibliotēkā. Un tā: Tallinā – Osumposumu, Sanktpēterburgā – Smargda pilsētas burvi Gudvinu,  Pankūku mošķi, Helsinkos – Tatu un Patu, Oslo  – Dopelu, Stoholmā –  Karlsonu un Mūmammu, Kopenhāgenā  – Sniega karalieni, Gerdu un Kaju, Hamburgā – slaveno pasaules apceļotāju zaķi Fēliksu.

Gundega Pabērza un Lauris Uļjans “Bērnu žūrijas” eksperti pastātīja par spilgtākajiem iespaidiem Lielajos lasīšnas svētkos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Ceļojuma maršruta pieturas punktus zi’mēja Sandis Jermakovs, Ainārs Jermakovs un Daniels Skodorovs. Jūru uzbūra 1.un otrās klases audzēkņi.