Pasākumā piedalīsies Valsts valodas centra (VVC), Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas (LZA TK) un valodu tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” speciālisti.

Prezentācijā “Latvijas pienesums Eiropas terminoloģijas tehnoloģiju attīstībā” ar pasaulē un Latvijā gūtajiem sasniegumiem tulkošanas un terminoloģijas jomā dalīsies “Tildes” Valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs un Mašīntulkošanas biznesa risinājumu nodaļas vadītājs Artūrs Vasiļevskis.

Inovatīvais terminoloģijas resurss – Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls termini.gov.lv – tika atklāts 2018. gada 12. decembrī. Jau gandrīz divus gadus portāls ir pieejams apmeklētājiem. Vai jaunais terminoloģijas resurss ieguvis popularitāti? Kāds ir lietotāju vērtējums? Vai protam izmantot portālā piedāvātos pakalpojumus? Par to savā prezentācijā “Latvijas Nacionālā terminoloģijas portāla termini.gov.lv tapšana un tā sniegtās iespējas darbā ar informācijas resursiem” pastāstīs VVC Terminoloģijas un tiesību aktu tulkošanas departamenta vadītājs Arturs Krastiņš.

Valsts valodas attīstības pamatnostādnēs 2015.-2020. gadam par vienu no svarīgākajiem uzdevumiem latviešu valodas terminoloģijas attīstības nodrošināšanā bija izvirzīta vienotas terminu datubāzes izveide valstī, apvienojot LZA TK un VVC resursus, kā arī terminus no citiem autoritatīviem avotiem.

2017. gadā Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārraudzītā ERAF projekta “Mašīntulkošana” ietvaros tika uzsākta Terminoloģijas portāla veidošana. Programmatūru sadarbībā ar LZA TK, VVC, Latviešu valodas aģentūru un KISC izstrādāja valodu tehnoloģiju uzņēmums “Tilde”.

Diskusijā piedalīsies arī VVC direktors, LZA TK priekšsēdētājs Māris Baltiņš.

Pasākumu apmeklēt aicināti bibliotēku nozares un saskarnozaru speciālisti, terminoloģijas darba interesenti un studenti.

Dalība pasākumā – bez maksas.

Pasākums tiek organizēts saskaņā ar LR MK noteikumiem un kultūras pasākumu organizēšanas vadlīnijām Covid-19 pandēmijas laikā, tādēļ vietu skaits ir ierobežots.

Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija tiešsaistē.

Pieteikšanās tiks slēgta, tiklīdz tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

Norises aptuvenais ilgums – 2 stundas; tās laikā iespējama fotografēšana publicitātes mērķiem.

Kontaktinformācija:
LNB Attīstības departaments