Izstādē interesenti varēs iepazīties ar iemūžinātiem dažādu Latvijas objektu celtniecības un restaurācijas procesa mirkļiem Ainara Meiera, Sarmītes Livdānes, Ingurda Lazdiņa fotogrāfijās un arhitekta Gunāra Birkerta skicēs.

Izstādes mērķis: atklāt unikālu ēku būvniecības un konstrukciju aizkulises, kuras ir gan pārsteidzošas, gan iedvesmojošas, gan arī apbrīnojamas. Inženieru darbs pie būves noslēdzas piecas minūtes pirms arhitektūras, piecas minūtes pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā, tomēr ikdienas veikums paliek neredzams objektu svinīgajās atklāšanās, kad tiek suminātas arhitektūras estētiskās vērtības.

Apmeklētājiem ir iespēja ieskatīties ievērību cienīgu būvju celtniecības procesā – J.Čakstes bulvārī un gājēju tilts pār Driksas upi, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka, piemineklis “Māte Latvija” Rīgas Brāļu kapu ansamblī, Brīvības piemineklis, t/c “Galleria Riga”, Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāles zvanu tornis, televīzijas un sakaru retranslācijas tornis un citi objekti.

Ceļojošā izstāde tika veidota sadarbībā ar žurnāla “Latvijas Architektūra” un “Latvijas Būvniecība” organizēto konkursu “Gada būvinženieris Latvijā”, kuram šogad aprit pieci gadi. Pirmā izstāde tika atklāta gada sākumā Latvijas Arhitektūras muzejā, bet līdz 27. jūnijam ar ekspozīciju viesosies Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā.