Attēlā: V/a "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone izstādes "Pasaule klikšķa attālumā" atklāšanā

Izstāde informē mūsu valsts iedzīvotājus par ieguvumiem, kas bez maksas pieejami visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās, lietojot brīvpieejas datorus un interneta pakalpojumus.  Izstādē īpaši akcentēti tie labumi, kas bibliotēku apmeklētājiem var noderēt šajā grūtajā laikā.

Dažādu sociāli ekonomisko apstākļu ietekmē strauji pieaug bibliotēku apmeklētāju skaits un pieprasījums pēc datoru un interneta pakalpojumiem. Tomēr ne visi cilvēki zina, ka, izmantojot bibliotēku jaunos pakalpojumus, iespējams apgūt datoru lietošanas pamatprasmes, lai, piemēram, sagatavotu CV, uzrakstītu pieteikuma vēstuli, izveidotu e-pasta adresi un sazinātos ar potenciālo darba devēju. Ne visi cilvēki uzdrošinās izmantot internetu, lai meklētu darba sludinājumus. Savukārt dažādi e-pakalpojumi internetā sniedz iespēju cilvēkiem ietaupīt gan laiku, gan arī naudu, piemēram, veicot norēķinus. Ar Skype palīdzību iespējams sazināties ar tuviniekiem vai draugiem, kas atrodas tālumā. Plašas iespējas internets bibliotēkās piedāvā tiem, kas raksta studiju darbus, jo uzticamo avotu pilnu tekstu datubāzes bibliotēkās ir bez maksas. Plašāks to klāsts pieejams rajonu galvenajās bibliotēkās.

"Liels ieguvums Ventspils bibliotēku lietotājiem ir bezmaksas piekļuve Latvijas un aizrobežu pilnteksta un enciklopēdiskām datubāzēm interneta vidē – LETA Arhīvs, Nozare.lv, Letonika.lv, Normatīvo aktu informācijas sistēma (NAIS), Lursoft Laikrakstu bibliotēka, periodika.lv, Rubricon, Britannica, EBSCO un citām, kuras ārpus bibliotēku tīkla bez maksas nav pieejamas. Šīs datubāzes satur aktuālu un kvalitatīvu informāciju, kas lieti noder gan mācībās, gan citās dzīves jomās. Bibliotēku attīstības projektu ietvaros šādu abonēto datu bāžu klāsts bibliotēkās ir ievērojami palielinājies un bibliotēku lietotāji tās izmanto arvien vairāk," stāsta Margarita Marcinkeviča, Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore.

"Trešā tēva dēla" izstāde paredzēta plašai auditorijai: vecākajai paaudzei un citiem, kas vēl neuzdrošinās izmantot datorus un internetu, tiem, kas jau lieto internetu, bet nezin, kādus papildus ieguvumus piedāvā interneta tīkls bibliotēkās, māmiņām un vecmāmiņām, kas kopā ar mazuļiem tieši bibliotēkās var noskatīties latviešu filmas bez maksas.

V/a "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone norāda: "Bibliotēkas patiešām var palīdzēt ikvienam, jo bibliotekāri ir sagatavoti sniegt gan individuālas konsultācijas lietotājiem bez pieredzes un iemaņām datoru lietošanā, gan palīdzēt prasīgiem un mērķtiecīgiem apmeklētājiem orientēties informācijas klāstā un tās efektīvā izmantošanā. Bibliotēkās tiek organizētas apmācības gan individuāli, gan grupās, un to saturs ir daudzveidīgs."

Kultūras ministrijas v/a "Kultūras informācijas sistēmas" realizētā publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" informatīvā izstāde "Pasaule klikšķa attālumā" jau apceļojusi gandrīz pusi Latvijas rajonu. Aprīļa pirmajās divās nedēļās izstāde bija apskatāma Rīgas Centrālajā stacijā, kā arī Tukumā, Kuldīgā, Saldū, Rūjienā un Gulbenē. Jau nākamnedēļ izstāde pārceļos uz Jelgavu, Liepāju, Alūksni, Balviem un Ludzu.

Šonedēļ aicinām apmeklēt izstādi Aizkraukles autoostā, lielveikalā "RIMI" Madonā, Preiļu Novada kultūras centrā, tirdzniecības centros "ELVI" Rēzeknē, "Talsu centrs" Talsos un "Tobago" Ventspilī.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Vīgante
V/a "Kultūras informācijas sistēmas" projekta "Trešais tēva dēls" komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67844885, 26565471
www.kis.gov.lv