2014. gada 27. martā plkst. 16.00 Latvijas Okupācijas muzejā (Rīgā, Raiņa bulvārī 7) notiks Baibas Šābertes grāmatas “Brīvības cena” prezentācija. Piedalīsies grāmatas autore, publiciste Baiba Šāberte un Lidija Lasmane-Doroņina, kuras dzīvesstāsts “Brīvības cena” iedvesmo riskēt un tiekties izdarīt izvēli par labu sirdsapziņas brīvībai.

Alberts Bels ir teicis, ka Lidija Lasmane-Doroņina ir Latvijas Žanna d’Arka,
kurai vajadzētu pieminekli uzcelt. Pieminekļa vietā šīs sievietes romantiski traģisko dzīvesstāstu iemūžinājusi Baiba Šāberte grāmatā “Brīvības cena”.

Tas ir stāsts par sievieti, kuras apziņa un sirds nav šķirami jēdzieni, par
sievieti, kura savas sirdsapziņas brīvības labā ir gatava upurēt ikdienišķo brīvību.
Tikai palikt godīgai un pašai, jo mūsu dzīve tiks likta svaru kausos vien tās
noslēgumā. Kas paliks pāri un ko paņemsim līdzi? Pati Lidija Lasmane-Doroņina
norāda, ka nav varone: “Esmu tikai pieturējusies pie saviem uzskatiem, kurus nekad neesmu slēpusi. Tā jau nav varonība — no visa, kas dots, izvēlēties to, kas tev der”. Un patiesi — mums nav nekā vairāk kā mēs paši, mūsu garīgais satvars un spēks.

Laipni lūgti visi interesenti, kas vēlas dalīties pārdomās par grāmatu un
tajā aprakstītajiem notikumiem š. g. 27. martā plkst. 16.00 Latvijas Okupācijas
muzejā.

Papildu informācija:
Ginta Augule
Apgāda “Jumava”
Reklāmas un sabiedrisko attiecību daļa
Tālr.: 67288104

reklama@jumava.lv