Atzīmējot rakstītā vārda latviešu valodā nozīmi un ietekmi sabiedrībā un kultūrā cauri gadsimtiem, cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros 2022. gada 25. novembrī Saldus novada bibliotēkā notika reģionālajam laikrakstam “Saldus Zeme” veltīts pasākums “Toreiz … Tagad…”. Pasākumā piedalījās un atmiņās dalījās ilggadējās žurnālistes Zenta Bajāre, Valda Deruma, Tamāra Kļaviņa un laikraksta redaktore Anda Valkīra. Bija iespēja satikt arī ar šodienas redakcijas kolektīvu.

Reģionālais laikraksts “Saldus Zeme” ir nozīmīga sabiedrības sastāvdaļa, kas sešdesmit gadu garumā ir pildījusi reģiona iedzīvotāju alkas pēc kultūras, mākslas un informācijas. Pasākumā netrūka ne sirsnības, ne jauku atmiņu, ne jautrības.

No kreisās: Saldus novada bibliotēkas direktore Margarita Marcinkeviča, laikraksta “Saldus Zeme” redaktore Andra Valkīra un ilggadējās žurnālistes – Tamāra Kļaviņa, Valda Deruma un Zenta Bajāre. Foto: Saldus novada bibliotēka

Saldus novada bibliotēka saka lielu paldies laikrakstam Saldus Zeme par sadarbību un visām pasākuma dalībniecēm: Zentai Bajārei, Valdai Derumai, Tamārai Kļaviņai un Andrai Valkīrai.

Pasākuma laikā tika veikti audio video ieraksti kā arī fotografēšana, lai saglabātu šīs vēstures liecības, kas apliecina Saldus novada reģionālā laikraksta nozīmību. Ieraksti pēc apstrādes digitālā formātā būs pieejami Saldus novada mājas lapā, soctīklu kontos un iekšējā bibliotēkas tīklā. Šis novadpētniecības materiāls būs pieejams plašam interesentu lokam.

Pasākums notika par godu “Latviešu grāmatai 500” jubilejai un ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu. 2022. gada pasākumu cikla tēma bija “Latviešu valoda rokrakstos un laikrakstos”.

Informāciju sagatavoja:
 Jana Stabulniece