Ventspils bibliotēkas virtuālo izstāžu galerijā http://e-izstades.ventspils.lv kategorijā "Grāmatu izstādes" ievietota izstāde "Iztulko sakāmvārdu pareizi!", kurā apskatāmi to grāmatu apraksti un vāku digitālās kopijas, kurās meklējamas pareizās atbildes – sakāmvārdu vai izteicienu tulkojums latviešu valodā. Visas grāmatas ir pieejamas Ventspils augstskolas bibliotēkā Inženieru ielā 101.
Konkursa noteikumi ir šādi:
  • Grāmatās jāatrod pareizā atbilde – tulkojums latviešu valodā šādiem sakāmvārdiem vai izteicieniem:
    1. Go about with one’s head in the air
    2. Fall on evil days
    3. Between you and me and the gate post
    4. First come, first served
    5. Out of the frying pan into the fire
    6. Every why has a wherefore
    7. Every day is not a Sunday
    8. You cannot get blood out of a stone
    9. Dogi n the manger
    10. Every dog has his day
    11. Green hand
    12. Live from one day to the next
  • Pareizā atbilde – tulkojums latviešu valodā līdz 2009. gada 30. maijam plkst. 15.00 jāieraksta komentāros Ventspils bibliotēkas virtuālo izstāžu galerijā http://e-izstades.ventspils.lv pie tās grāmatas, kurā atbilde atrasta.

• Komentāram obligāti jāpievieno vārds, uzvārds, kas nepieciešams identifikācijai, ja komentāra autoram tiks piešķirta balva, un e-pasta adrese, pa kuru ar komentāra autoru var sazināties.

• Virtuālās galerijas apmeklētājs katram sakāmvārdam vai izteicienam komentāros drīkst ievietot tikai vienu pareizās atbildes variantu. Ventspils bibliotēka pārskatīs atbildes un gadījumos, ja viens lietotājs būs ievietojis vairākus atbilžu variantus, neviens no tiem netiks ieskaitīts.

• Virtuālās galerijas apmeklētāji, kuru komentāra reģistrācijas laiks galerijā atbildīs norādītājam, un kuri būs pievienojuši vārdu, uzvārdu, darbojošos e-pasta adresi, un komentārā pirmie uzrakstījuši pareizās atbildes, saņems balvas.

Pēc konkursa termiņa beigām Ventspils bibliotēka izvērtēs komentārus, to atbilstību konkursa noteikumiem, atbilžu pareizību un nedēļas laikā paziņos uzvarētājus.

Atgādinām, ka Ventspils augstskolas bibliotēka Inženieru ielā 101 ir pieejama ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim atbilstoši apstiprinātajiem Ventspils bibliotēkas lietošanas noteikumiem.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kreicberga