Gunāra Birkerta projektētā 3×13 metru lielajā sienā tās atklāšanas brīdī lasāmi 304 ziedotāju vārdi kā īpaša pateicība par viņu atbalstu Gaismas pils tapšanas laikā. Kopumā Ziedotāju sienā paredzēta vieta 2000 ziedotāju vārdiem.

LNB Atbalsta biedrība Gaismas pilij ziedot aicina no 1998. gada. Līdz Gaismas pils atklāšanas brīdim – 29. augustam kopumā ziedoti gandrīz 1,5 miljoni eiro. Katram ziedotājam bijusi iespēja iemūžināt savu vārdu. Šo iespēju izmantojuši 369 ziedotāji: 304 ziedotāju vārdi lasāmi Lielajā ziedotāju sienā, 15 ziedotāju vārdi – uz plāksnītēm pie krēsliem, 18 – uz plāksnītēm pie galdiem, 29 – uz plāksnītēm pie plauktiem un 3 ziedotāji iemūžinājuši savu vārdu pie auditorijām.

Lielākie ziedotāji, kas kopš 1998.gada ziedojuši vairāk kā 14 000 eiro: Microsoft Latvia, Mecenāte, Augusts un Ruta Grasis ar ģimeni, Lattelecom, Swedbank, Komerccentrs Dati grupa, Eco Baltia, Tilde, Re&Re, Latvijas Valsts meži, AS Diena, Jānis Liepkalns, Adam Auto, SEB banka, Veltas Tomas piemiņas fonds.

Ziedojumi palīdzējuši atbalstīt un popularizēt Latvijas Nacionālo bibliotēku un bibliotēkas visā Latvijā, bagātinājuši to saturu un attīstījuši bērnos lasītprieku.

LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: “Ziedotāju sienas atklāšana ir saviļņojošs brīdis. Biedrība vienmēr ir uzsvērusi, ka nav lielu un mazu ziedotāju. Ir cilvēki, kuri gadiem ir ticējuši, ka Bibliotēka ir svarīga, Bibliotēka būs un tā ir ļoti būtiska Latvijas valstiskumam, katra latvieša pašapziņai un izpratnei par to, no kurienes mēs nākam un kāda būs mūsu nākotne”.

LNB Atbalsta biedrībā ikvienam joprojām ir iespēja ziedot Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, tās krājumam, attīstībai un nākotnes iecerēm, tādējādi iemūžinot savu vārdu īpašā Ziedojumu grāmatā EUR 1-149, Ziedotāju sienā pirmā stāva vestibilā no EUR 150, plāksnītē pie krēsla lasītavā EUR 450, pie galda EUR 700, pie plaukta EUR 1500, pie lasītavām EUR 70 000.