10. janvāris ir dzejnieka un prozaiķa, 1995. gada Goda liepājnieka, Lāčplēša ordeņa medaļas īpašnieka Olafa Gūtmaņa dzimšanas diena. Rakstnieka vairs nav mūsu vidū, tomēr dzīvs ir viņa rakstītais vārds dzejas un prozas izteiksmē, dzīvas ir atmiņas par Cilvēku, kurš ir daļiņa no Latvijas un latviešu vēstures.

Atzīmējot Olafa Gūtmaņa 90 gadu jubileju, Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts sadarbībā ar Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku 2017. gada 9. janvārī plkst. 15.00 piedāvā atceres pasākumu “Olafa Gūtmaņa personības un daiļrades tuvplāni”, kurā būs iespēja noklausīties divus LiepU Kurzemes Humanitārā institūta pētnieku ziņojumus – Karīna Krieviņa “O. Gūtmaņa personības atspulgi dzejā” un Edgars Lāms “O. Gūtmaņa atstāto manuskriptu mozaīka”.
Pasākumu papildinās Olafa Gūtmaņa personībai un daiļradei veltīta literatūras izstāde.

Pasākuma norises vieta  – Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālais mācību centrs (Malkas iela 4, 3.stāvs, bērnu bibliotēkas “Vecliepājas rūķis” telpas).
Ieeja bez maksas.