2014. gada 8. februārī plkst. 15.00 -16.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīgā, K. Barona ielā 14, Jaunākās periodikas lasītavā) LNB sadarbībā ar kim? Laikmetīgās mākslas centru aicina Jūs uz ASV filosofa Ārona Šustera lasījumu par nīderlandiešu filosofa Benedikta Spinozas darba “Ētika”. Lasījumu ievadīs filosofa Aināra Kamoliņa komentārs “NĀVE BIJA PIRMĀ: SPINOZA, FREIDS, LAKĀNS”. LNB ēkas skatlogos Elizabetes ielā (7. februāris – 8. marts) būs apklūgojama arī Oļas Vasiļjevas veidota plakātu skate par lasījuma tematiku.

Ārons Šusters (Aaron Shchuster) – ieguvis bakalaura grādu Amherstas Koledžā (ASV), kā arī maģistra un doktora grādus filosofijā Lēvenes Katoļu universitātē Beļģijā. Doktora disertācijā pētījis tīksmes jēdzienu filosofijas vēsturē līdz Freidam un Lakānam. No 2005. – 2006. g. bijis pētnieks Jana van Eika akadēmijā Māstrihtā, kā arī pasniedzis prestižajā P.A.R.T.S. (Performing Arts Research Training Studios) skolā Briselē. Šobrīd pasniedz teoriju Sandberga Institūtā (Sandberg Institute) Amsterdamā un Kultūras Pētījumu Institūta (ICI) biedrs Berlīnē. Viņa pētniecības fokuss ir psihoanalīzes un 20. gs. filosofijas attiecības.

Projekta pamatā ir viena no mūsdienu nozīmīgākā filozofijas sacerējuma – nīderlandiešu filosofa Benedikta Spinozas darba “Ētika” – aktualizēšana, vizualizēšana un pārkārtošana.

Pasākumu pavadīs publikācijas “Dienasgrāmatas: Spinozas poētika” (teksta autors – Ainārs Kamoliņš) atvēršana un Oļas Vasiļjevas veidotu plakātu skate Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenās ēkas skatlogos Elizabetes ielā (7. februāris – 8. marts).  Projekta ietvaros kim? Laikmetīgās mākslas centrā apskatāma Aditja Mandajama (Aditya Mandayam) izstāde “Zoon in A Zoot-Suit” (7. februāris – 16. marts).

Ārona Šustera lasījums notiks angļu valodā.

Ieeja bez maksas.