Tā veltīta operatora mākslas izcilākajiem sasniegumiem un ik gadu tiks piešķirta festivāla Baltijas filmu skates labākajam kadru tvērējam. Balvas pieteikums gaidāms šogad, 14.septembrī – “Arsenāla” Baltijas filmu skates atklāšanas ceremonijā.

Liepājas lietuvieša Eduarda Tisē kamera tvērusi nezūdošas kino vērtības. Leģendārais tandēms ar Rīgā dzimušo Sergeju Eizenšteinu radījis filmas “Bruņukuģis Potjomjkins” (1925), “Oktobris” (1927), “Ivans Bargais” (1958), vienlaikus izvirzot jautājumu par operatora un režisora attiecībām. Nepalikt otra ēnā, atklāt savu, operatora-mākslinieka, skatu uz režisora domās dzimušo vīziju. Eduarda Tisē teorijās operators nostājas līdzās režisora burvju zizlim, papildinot un bagātinot ekrānā redzamo.

Liepājas Virtuālajā Kino Muzejā top apjomīgs Eduarda Tisē biogrāfijas pētījums. Lielu ieguldījumu devusi sadarbība ar Maskavas kino zinātnieku Naumu Kleimanu, kas, savulaik stāvējis arī pie “Arsenāla” šūpuļa, ir pasaulē pazīstamākais un zinošākais Tisē līdzgaitnieka, kinorežisora Sergeja Eizenšteina daiļrades pētnieks. Kleimans liepājniekiem un Tisē daiļrades apbrīnotājiem dāvinājis apjomīgu fotogrāfiju krājumu, savukārt meksikāņu kino zinātnieks Aurelio de los Rejes (Aurelio de los Reyes) muzeja kolekciju papildina ar liecībām par leģendārā Latvijas kino tandēma gaitām Meksikā.

Godinot Liepājā dzimušā operatora ieguldījumu Latvijas kinomākslas attīstībā un pieminot Tisē 115. gadadienu, pirmo operatora balvu plānots pasniegt 2012. gada septembrī – kino festivāla “Arsenāls” ietvaros.