2014. gada 17. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Bibliotēkā (Rīgā, Kalpaka bulvārī 4) notiks LU Tautas lietišķās mākslas studijas “Vāpe” dalībnieku Andas Lases un Raita Bobrova keramikas darbu izstādes atklāšana. Svētkos pirmo reizi būs skatāms T. Krausa 1903. gadā radītais L.V. Kerkoviusa portrets, kas pēc ilgstošas prombūtnes un restaurācijas ir atgriezies saimnieka uzceltajā namā.

Izstādes idejas autore ir LU TLMS “Vāpe” dibinātāja un vadītāja LU docente Helga Ingeborga Melnbārde, kura 39 gados “Vāpi” ir izveidojusi par vienu no vadošajām Latvijas keramikas studijām.

Nama pirmā saimnieka, Rīgas pirmā pilsētas galvas L.V. Kerkoviusa apartamentu ziemas dārza telpā ir izstādīts viņa portrets, ko gleznojis T.Krauss 1903. gadā. Gleznu šogad Latvijas Universitātei uzdāvināja L.V. Kerkoviusa mazmazmazmeita Džoisa Kerkoviusa Hegli.

Izstāde apskatāma līdz 2015. gada 30. janvārim, Kalpaka bulvārī 4, Rīgā darba dienās no 10.00 līdz 18.00 Bibliotēkā Kalpaka bulvārī.