2014. gada 8. aprīlī plkst.17.00 Dabas muzejā (Rīgā, K.Barona ielā 4) notiks selekcionāra Aldoņa Vēriņa grāmatas “Latvietis un viņa peonijas” prezentācija, kurā būs iespēja klātienē uzzināt galvenās autora atziņas un iegādāties izdevumu.

 

Grāmata “Latvietis un viņa peonijas” ir autora atskats uz 65 puķkopībai veltītajiem gadiem, kuros par Aldoņa Vēriņa “dārza, sirds un prāta puķi kļuva peonija”.

 

“… ja atrodas puķkopji, kuri kādai puķu kultūrai velta visus spēkus – izveido un iesaka jaunas šķirnes, izpēta un iesaka labākos audzēšanas paņēmienus, izvērš plašu propagandu medijos -, arī citi to iemīļo. Tā tika iemīļotas gladiolas, tulpes, īrisi, lilijas, narcises un dālijas. Taču peonijas joprojām bija pabērna lomā – 20.gs. beigās neviens Latvijas puķkopis tās nebija atzinis par savu galveno un skaistāko puķu kultūru,” grāmatas ievadā atzīst selekcionārs.

 

Tā 20.gs beigās aizsākās un šobrīd turpinās vecmāmiņu un vecvecmāmiņu puķu atmoda Latvijā. Peoniju audzētāju kolekcijās nu jau ir vairāk nekā 1000 dažādu šķirņu, notiek aktīvs šo krāšņo ziedu selekcijas darbs.

 

Pasākuma apmeklētāji LU Akadēmiskā apgāda izdevumu “Latvietis un viņa peonijas” varēs iegādāties ievērojami lētāk kā vidēji grāmatnīcās.

 

Vairāk informācijas www.dabasmuzejs.gov.lv.

 

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā!