2015. gada 10. martā plkst. 11.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkā (Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā 3) notiks Aijas Jansones grāmatas “Austrumvidzemes rakstainie dūraiņi” prezentācija.

Dr. hist. Aija Jansone, veicot pētījumus adīšanas tradīcijās, turpina apkopot adīšanas mākas attīstību Latvijā 20. gs. 2. pusē – 21. gs. sākumā un parāda aizvadīto gadu etnogrāfu zinātnisko ekspedīciju vākumu dažādos Latvijas kultūrvēsturiskajos apgabalos.

Austrumvidzemes materiāla izvēli noteica A. Jansones savāktais materiāls etnogrāfu zinātniskajās ekspedīcijās Madonas rajona Ļaudonas, Mētrienas pagastos (2007.) un Jēkabpils rajona Kūku, Variešu un Medņu pagastos (2009.). No minētā vākuma izdevumā iekļauti vairāk nekā 180 rakstainie dūraiņi, kuri atrodas pašu adītāju vai adījumu mantinieku īpašumā, bet aprakstu un fotoattēlu veidā glabājas LU Latvijas vēstures institūta Etnogrāfisko materiālu krātuvē.

Aicinām rokdarbniekus un citus interesentus uz pasākumu nākt ar paša darinātu cimdu pāri, uz brīdi veidojot kopīgu dūraiņu izstādi. Tikšanās laikā būs aplūkojama Ulda Beķera (Pļaviņas) rakstu izstāde “Ornamentālā fantāzija”.

Informācijai:
Sandra Miņkova