Ziņojumā ES dalībvalstis mudinātas pastiprināt centienus, lai ievietotu tiešsaistē kolekcijas, kas glabājas visās to bibliotēkās, arhīvos un muzejos. Tajā uzsvērti ieguvumi, ko dod Eiropas kultūras un zināšanu vieglāka pieejamība. Tajā arī norādīti potenciālie ekonomikas ieguvumi no digitalizācijas, tostarp izmantojot valsts un privātās partnerības, lai izstrādātu jaunus pakalpojumus tādās nozarēs kā tūrisms, pētniecība un izglītība. Ziņojumā ir atbalstīts digitālās programmas mērķis stiprināt Eiropas digitālo bibliotēku Europeana un ierosināti risinājumi, kā padarīt tiešsaistē pieejamus darbus, uz kuriem attiecas autortiesības. Comité des Sages digitalizācijas jautājumos locekļi ir Maurice Lévy, Elisabeth Niggemann un Jacques de Decker (sk. IP/10/456). Ziņojuma ieteikumi tiks iekļauti Komisijas plašākā stratēģijā saskaņā ar “Digitālo programmu Eiropai” (Digital Agenda for Europe), lai palīdzētu kultūras iestādēm veikt pāreju uz digitālo ēru.

Lasīt vairāk esmaja.lv