“Esam ieguvuši telpu, gaišumu, plašumu. Bērnu stūrītis ir īpaši nodalīts no pārējās telpas, interneta lietotāji varēs darboties atsevišķā tam paredzētā zonā, bet lasītāji – citā, viens otram netraucējot,” atzīst Ādažu novada bibliotēkas vadītāja Mirdza Dzirniece.

“Tā kā skolēnu skaits Ādažu vidusskolā strauji pieaug, skolā novada bibliotēka vairs nevarēja palikt. Ar bibliotēkas pārvešanu uz jaunām telpām esam atbrīvojuši vietu trim klasēm. Kamēr neesam uzbūvējuši jaunu skolu vai renovējuši vēsturisko pagasta namu, bibliotēkas mājas būs šīs. Telpas ir plašas, gaišas un skaistas. Cerams, Ādažu novada lasītājiem šeit patiks,” pauž domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Sveikt bibliotēku ar jaunajām telpām bija ieradušies ne tikai Ādažu novada domes, vidusskolas un Kultūras centra pārstāvji, kā arī aktīvākais bibliotēkas lasītājs Aleksandrs Kiršteins, bet arī muzeja vadītāja Elita Pētersone, kura klātesošajiem pastāstīja, ka par oficiālo bibliotēkas dzimšanas dienu Ādažos var uzskatīt 1924. gadu, jo arhīva dokumentos atrodams, ka par pirmo oficiālo Ādažu pagasta bibliotēkas bibliotekāru no 1924. gada līdz 1939. gadam -15 gadu garumā, amatus savienodams, nostrādāja pagasta darbvedis Pēteris Lībtāls.

Starpkaru periodā Ādažu pagasts teritorijas ziņā bija liels un uzturēja 4 bibliotēkas: Ādažu centrā, kā arī Berģos, Ropažos un Carnikavā. Kā liecina statistika – kopā ap 4000 grāmatu. Ādažu pagasta iedzīvotāju skaits pagājušā gadsimta 30. gados bijis aptuveni tāds pats. Katram iedzīvotājam pa grāmatai.

Un arī šodien ir līdzīgi. Ādažos dzīvo nedaudz vairāk par 10 000 iedzīvotāju, bet grāmatu skaits novada bibliotēkā – gandrīz 14 000.

Bibliotēka Ādažu pagasta nama telpās atradās turpat 80 gadus, līdz pat 90. gadu sākumam, kad pašvaldībai, kas mājoja šajās telpās, bija nepieciešamība pēc plašākām darba telpām, un bibliotēka tika pārvesta un iekārtota Ādažu vidusskolā.

Ādažu novada bibliotēkas darba laiks Gaujas ielā 27B: Pirmdienās no 12.-18.00, otrdienās – 9.00-16.00, trešdienās – 12.00-18.00, ceturtdienās – 9.00-16.00, piektdienās – 9.00 – 16.00. No 1.jūnija – 31.augustam bibliotēka sestdienās nestrādā, bet no 1.septembra bibliotēka strādās arī sestdienās – no 10.00-14.00. Katra mēneša pēdējā trešdienā – spodrības diena.

Papildu informācija:

Monika Griezne
Ādažu novada domes sabiedrisko attiecību vadītāja

Elita Pētersone
Ādažu muzeja vadītāja