Līdz ar to šobrīd “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” vietnē www.3td.lv lasītājiem no mājas datoriem un viedierīcēm pieejamas gandrīz 350 e-grāmatas, ko piedāvā tādas izdevniecības kā “Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards”, “Prometejs” un nu jau arī “Latvijas Mediji”.

Projekts “3td e-GRĀMATU bibliotēka”, ko īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs ciešā sadarbībā ar IT uzņēmumu “Tieto Latvia” (TietoEVRY grupas uzņēmums), minētajiem apgādiem un Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām, regulāri tiek pilnveidots, un platforma ik nedēļu tiek papildināta, tādējādi piedāvājot lasītājiem plašu un daudzveidīgu tulkotās un oriģinālliteratūras klāstu latviešu valodā tādās kategorijās kā vēsture, politika, praktiskā psiholoģija, biogrāfiskās grāmatas, uzņēmējdarbība, kriminālromāni, dāmu romāni, literatūra bērniem un jaunatnei, kā arī darbi fantāzijas un fantastikas žanrā.

Ņemot vērā sākotnēji izvirzīto mērķi par latviešu literatūras popularizēšanu, arī šobrīd divas trešdaļas no “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” klāsta veido oriģinālliteratūras darbi. Lasītājiem tiek piedāvātas iecienītas un populāras grāmatas, pēc kurām pašvaldību publiskajās bibliotēkās līdz šim veidojušās rindas, savukārt “3td e-GRĀMATU bibliotēkā” vienu grāmatu vienlaikus var lasīt neierobežots skaits lasītāju. “Latvijas Mediji” 3td bibliotēkā ienāk ar daudzveidīgu un pieprasītu pašmāju detektīvu klāstu – auditorijai tiek piedāvāts gan plašu popularitāti ieguvušais Leldes Kovaļovas romāns “Bezvēsts pazudušās”, gan Franciskas Ermleres “Meistarstiķis” no cikla “Rīgas detektīvs”, kā arī gaidāma 3td lasītājiem jau pazīstamā autore Rolanda Bula šoreiz ar romānu “Sīnāja kalna lieta”. 3td bibliotēkā tiks piedāvāti arī tādu iemīļotu autoru kā Monikas Zīles, Daces Judinas, Janas Egles un Egila Lukjanska darbi. Savukārt no tulkotās literatūras lasītāji varēs iepazīt “Latvijas Mediji” izdotos Sīri Petešenas “Burbulis”, Mikaela Berglanda “Skaistākās rokas Deli”, Imodženas Edvardas-Džonsas “Sanktpēterburgas raganas” un Olivjē Trika darbus.

Lai kļūtu par “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” lasītāju, ir jābūt kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam, un ar publiskās bibliotēkas e-kataloga autorizācijas datiem (lietotājvārds un parole) jāveic reģistrācija vietnē www.3td.lv. Potenciālajiem lasītājiem, kuri vēl nav kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotāji vai arī tiem, kuri līdz šim nav izmantojuši autorizācijas datus, ārkārtas situācijas laikā daudzas bibliotēkas piedāvā reģistrēties un kļūt par lietotājiem attālināti, rakstot e-pastā vai piezvanot uz sev tuvāko bibliotēku.

Saskaņā ar Kultūras informācijas sistēmu centra apkopotajiem datiem, virtuālā “3td e-GRĀMATU bibliotēka” vietnē www.3td.lv ir sasniegusi 9200 lasītāju skaitu, kuriem kopumā e-grāmatas izsniegtas gandrīz 30 000 reižu un kuri pāršķīruši vairāk nekā 8,7 miljonus elektronisko lappušu. Ārkārtas situācijā 3td bibliotēka piedzīvo stabilu pieaugumu vidēji par apmēram 150 jauniem lasītājiem un 270 izsniegumiem diennaktī, tādējādi pierādot sevi kā ļoti būtisku un sabiedrībai vitāli nepieciešamu ikdienas kultūras patēriņa produktu.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
Kultūras informācijas sistēmu centra
Projekta vadītāja asistente
Tālr.: 67844902
E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv