Vecrīgā ar simbolisku ledus skulptūras atklāšanu tiks dots starts jaunizveidotajai Draudzīgā aicinājuma Skolu reitinga un Skolu SOS programmai, Melngalvju namā “Draudzīgā aicinājuma dienas” ietvaros būs iespējams iegādāties grāmatas par pazeminātām cenām, bet Cēsīs plānots pasniegt ikgadējās “Draudzīgā aicinājuma medaļas”.

Melngalvju namā “Draudzīgā aicinājuma dienu” pulksten 11:00 atklās Valsts prezidents Valdis Zatlers un Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Pasākuma ietvaros no pulksten 12:00 līdz 18:00 būs iespējams iegādāties grāmatu apgāda “Jumava” grāmatas par pazeminātām cenām, kā arī nosūtīt tās skolām ar “Latvijas Pasta” starpniecību.

Pulksten 13:00 Vecrīgā, Kaļķu ielā 15 ar simbolisku ledus skulptūru tiks atklāta arī jaunizveidotā “Draudzīgā aicinājuma Skolu reitinga un Skolu SOS” programma, piedaloties Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, “Draudzīgā aicinājuma fonda” valdes priekšsēdētājam Jānim Endelem un Nordea bankas vadītājam Valdim Siksnim. Pasākumā iepazīstinās ar Skolu reitinga mehānismu, kas būs balstīts uz centralizēto eksāmenu rezultātiem, kā arī paziņos par Skolu SOS programmu, aicinot tajā iesaistīties ikvienu skolu absolventu.

Pulksten 16:00 Cēsīs, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, Pūces ielā 2 tiks pasniegtas “Draudzīgā aicinājuma medaļas” vidusskolu absolventiem, kas mācību laikā ieguvuši atzinību starptautiskajās olimpiādēs, absolventu skolotājiem, sabiedriskajiem darbiniekiem, kas uzturējuši latviskumu, mecenātiem, kas atbalstījuši izglītības iestādes un mediju pārstāvjiem par “Draudzīgā aicinājuma” idejas popularizēšanu.

“Draudzīgā aicinājuma dienas” ietvaros arī grāmatu apgāda “Zvaigzne ABC” veikalos būs iespējams iegādāties grāmatas, ko dāvināt skolām. Grāmatās būs iespējams ielīmēt īpašu uzlīmi ar dāvinātāja vārdu, uzvārdu, bet dāvinājums skolai tiks nogādāts bez maksas.

Par Draudzīgā aicinājuma fondu

1935.gadā prezidenta Kārļa Ulmaņa iesāktā “Draudzīgā aicinājuma” kustība tika atsākta 1993.gadā, nodibinot “Draudzīgā aicinājuma fondu”. Ar tā valdes priekšsēdētāja Jāņa Endeles iniciatīvu 1999.gadā tika iedibināta “Draudzīgā aicinājuma medaļa” skolēniem, pedagogiem, izglītības mecenātiem, sabiedriskajiem darbiniekiem un žurnālistiem. 2000.gadā tika iedibināta “Draudzīgā aicinājuma balva”, kas desmit gadu garumā tika pasniegta skolām par skolēnu izciliem sasniegumiem mācību olimpiādēs un zinātniskajos darbos.