Katru gadu kāda no SBJLP dalībvalstīm izvēlas tēmu un uzaicina kādu savas valsts pazīstamu autoru uzrakstīt vēstījumu pasaules bērniem, savukārt mākslinieks zīmē atbilstošu plakātu. Šie materiāli noder publikācijām presē, kā arī tiek pielietoti dažādos pasākumos bibliotēkās grāmatu popularitātes un lasīšanas veicināšanai (www.ibby.org)

Latvijas bērnu bibliotekāri arī šogad aicināti aktīvi piedalīties šajā starptautiskajā pasākumā. 2015. gadā pasaulē izskan Apvienoto Arābu emirātu piedāvātais vēstījums visiem bērniem “Daudzas kultūras − viens stāsts”, tā autore ir Marva Obaida Rašida Al Akroubi un plakāta ilustratore ir Nasima Abaeiana.

Svarīga Starptautiskās bērnu grāmatu dienas daļa allaž ir tradicionālā Pavasara konference, kas šogad plānota Rīgā – 17. aprīlī.