Aicinām apmeklēt 13 izstādes, skatu laukumu jeb kori (11., 12. stāvā), aplūkot 26 metrus garo valsts karogu un piedalīties īpašā akcijā, izgatavojot kopiju ieejas kartei, kādu saņēma 1918. gada 18. novembra valsts dibināšanas notikuma dalībnieki. Dalība bez maksas.

Izstādes:

• -1. stāvā – Janerika Johansona izstāde “Gleznas Latvijai”;
  • 1. stāva oranžērijā pie galvenās ieejas – spēlfilmas “Homo Novus” tērpi;
  • 1. stāva oranžērijā pie galvenās ieejas un 12. stāvā – “Gaismas pils un Stikla kalns – stāsts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu un tās arhitektu”;
  • 1. stāvā – pastāvīgā ekspozīcija “Grāmata Latvijā”;
  • 1. stāvā, izstāžu zālē I – “Tiks aizliegts. Baltijas grāmata 1918–1940”;
  • 1. stāvā, izstāžu zālē II – Haralda Vecvagara fotogrāfiju izstāde “Portrets”;
  • 1. stāvā, izstāžu zālē III – “Heraldika mūsdienu Latvijā”;
  • 1. stāva ātrijā – “Svinot Baltijas valstu neatkarības un Baltijas-ASV partnerības simtgadi”;
  • 4. stāva galerijā – “Rembranta ēnā. Holandes oforts 17. gadsimtā”;
  • 5. stāva izstāžu zālē – “Oto Bongs. Krājējs”;
  • 5. stāva izstāžu zālē – “Cimelia: sešu gadsimtu liecības LNB Reto grāmatu un rokrakstu krājumā”;
  • 7. stāva galerijā – “Visi māk zīmēt”;
  • Stāvu galerijās – “Epizodes”.

Plkst. 14.00 1. stāva ātrijā pie pastāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” LNB sadarbībā ar poligrāfijas vēsturnieku Arti Ērgli piedāvā piedalīties vienas dienas akcijā, kurā ikvienam būs iespēja tikt pie ieejas kartes, kādu saņēma uz 1918. gada 18. novembra leģendāro valsts dibināšanas notikumu aicinātie dalībnieki. Kartes oriģināls glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā un ir ticis izmantots, izgatavojot vēsturiskās ieejas kartes klišeju. Akcijai būs dubulta simboliska nozīme – tā veidos laika tiltu gan ar kartes drukātājiem, gan saņēmējiem.

Artis Ērglis stāstīs par to, kā tapa ieejas kartes 1918. gada 18. novembrim. Akcijas dalībniekiem būs iespēja aplūkot drukas mašīnu, Bostonas presi, uz kādas 1918. gadā tika drukātas kartes, un ar ekspozīcijas atbalsta personāla palīdzību pašiem uz tās izgatavot simtgadīgās ieejas kartes kopiju. Akcija ilgs līdz plkst. 16.00.

Akcija notiks ar Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas un AS “Antalis” atbalstu.

Dienas laikā atvērts būs arī LNB suvenīru veikals “Draugu telpa”.

Informāciju sagatavoja:

Augusts Zilberts