Gada balvas ceturtā ceturkšņa balsojuma uzvarētāju saraksts publicēts LTV1 mājas lapā, savukārt “Kilograms kultūras 2012” noslēguma balsojums sāksies LTV.LV mājas lapā 30. janvārī un ilgs līdz 17. februārim, bet uzvarētāju apbalvošana notiks 3. martā pulksten 21.40 raidījumā “Kilograms kultūras. Raidījuma “100g kultūras” gada balva”!

Ņemot vērā iepriekšējo balsojumu pieredzi, Gada balvas “Kilograms kultūras 2012” rīkotāji aicina neizvēlēties negodīgus balsošanas veidus. Par negodīgām tiks uzskatītas tās balsis, kuras iegūtas no vienas datora lietotāja IP adreses īsākā laika termiņā nekā viena diennakts, kā arī balsis, kuras iegūtas, izmantojot datora programmatūru, kas veic automātisku balsojumu, ģenerējot viltus IP adreses īsākā laika posmā par vienu diennakti. Šādi iegūtas balsis pēc balsojuma noslēguma lapas administrators dzēsīs. Lai palielinātu intrigu, nobalsojot rezultāti nebūs redzami, bet būs lasāms paziņojums, ka balsojums ir pieņemts.

Balvu “Kilograms kultūras” raidījums “100g kultūras” izveidoja 2011. gada sākumā. Balvas kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu veido gan raidījuma “100 g kultūras” komanda, gan LTV žurnālisti, kas LTV raidījumos atspoguļo Latvijas notikumus kultūrā. Katru ceturksni tiek izvirzīti balvas pretendenti nominācijās, kuru skaits ir atkarīgs no kultūras notikumiem: maksimālais skaits – astoņas nominācijas, un katrā no tām tiek izvirzīti ne vairāk kā trīs notikumi.

Gada balvas “Kilograms kultūras 2012” saraksts:

MŪZIKA

1. Kora “Kamēr…” koncerts “Mēness dziesmas”. Diriģents Jānis Liepiņš.

2. Kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” sezonas noslēguma 31.maijā Lielajā Ģildē, diriģents Normunds Šnē, akordeons – Ksenija Sidorova.

3. Profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” 40 gadu jubilejas Galā koncerts “Mūzika iedvesmai” 6.septembrī Latvijas Nacionālajā operā, diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

4. Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” 70 gadu jubilejas koncerti: Ērika Ešenvalda autorkoncerts “Tāls ceļš” 12.oktobrī un koncerts 24.novembrī ar Džona Adamsa darba “Harmonium” pirmatskaņojumu Latvijas Universitātes Lielajā aulā, diriģents Māris Sirmais.

VIZUĀLĀ MĀKSLA

1. Izstāde “Purvītis un citi Latvijas ainavisti”, veltījums Vilhelma Purvīša 140. jubilejai Mūkusalas mākslas salonā. Kuratore Diāna Barčevska.

2. Fotomākslinieka Egona Spura darbu izstāde “Vieta, izcila skatienam” izstāžu zālē “Arsenāls”. Kuratore Irēna Bužinska.

3. Katrīnas Neiburgas personālizstāde “Lietu atmiņa” kim? laikmetīgās Mākslas centrā, skaņa – Andris Indāns.

4. Ģederta Eliasa 125. gadu jubilejai veltītā izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē. Kuratore Aija Brasliņa.

TEĀTRIS

1. Treisijs Letss “Osedžas zeme” Nacionālajā teātrī, režisors Valters Sīlis.

2. “Oņegins. Komentāri” pēc Puškina Jaunajā Rīgas teātrī. Režisors Alvis Hermanis.

3. Īzaks Baševiss Zingers “Kabalas noslēpumi” Jaunajā Rīgas teātrī. Režisors Alvis Hermanis.

4. Tonijs Kušners “Eņģeļi Amerikā” Dailes teātrī. Režisors Mārtiņš Eihe.

LITERATŪRA, GRĀMATNIECĪBA

1. Paula Bankovska stāstu krājums “Zvēru zvaigznājs”, izdevniecība “Dienas Grāmata”.

2. Kristīnes Ulbergas romāns “Zaļā Vārna”. Izdevniecība “Dienas Grāmata”.

3. Arheologa Arņa Radiņa “Arheoloģisks ceļvedis latviešu un Latvijas vēsturē”. Izdevniecība “Neputns”.

4. Jānis Lejiņš “Kamera Obskura”. Izdevniecība “Karogs”.

KINO

1. Spēlfilma “Cilvēki tur”, režisors Aiks Karapetjans, studija “Lokomatīve”.

2. Spēlfilma “Mona”, rež. Ināra Kolmane. Studija “Deviņi”.

3. Trešajā ceturksnī nav nominācijas.

4. Spēlfilma “Sapņu komanda 1935”, rež. Aigars Grauba. Studija “Platforma Filma”

NOTIKUMS

1. Pirmajā ceturksnī nav nominācijas.

2. Izstāde “Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums” Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas muzejā un “Capital” salonā un Džeimsa Džoisa romāna “Uliss” tulkojuma latviešu valodā jauns izdevums. Izdevniecība “Liepnieks un Rītups”.

3. Cēsu mākslas festivāls augusta mēnesī. Rīkotājs Cēsu pils ģildes fonds.

4. Jaunais Bībeles tulkojums latviešu valodā divos izdevumos. Izdevusi Latvijas Bībeles biedrība.

PĀRSTEIGUMS

1. Starpnozaru mākslas projekts “Atmiņu istabas” Kaņepes Kultūras centrā. Režisors Mārtiņš Eihe

2. Georga Bīhnera “Voiceks” Nacionālajā teātrī, rež. Kirils Serebreņņikovs.

3. Andra Dzenīša operas “Dauka” iestudējums Latvijas Nacionālajā operā. Diriģents Aigars Meri, režisore Ināra Slucka, māksliniece Katrīna Neiburga.

4. Spēlfilma “Picas”, režisore Laila Pakalniņa. Studija “Kompānija Hargla”.

Papildu informācija:

Jānis Kalve