Dizaina domāšana ir process, domāšanas veids un metožu kopums radošu alternatīvu ģenerēšanai, izmantojot antropoloģijas paņēmienus, kas balstīti cilvēku uzvedībā un vajadzībās. Tā ir izpētē un datos balstīta nelineāra pieeja problēmu identificēšanai un ideju meklēšanai kopradē ar kopienu, pakalpojumu prototipēšana un testēšana, risinājumu ieviešana un nepārtraukta uzlabošana, izmantojot sabiedrības iesaisti un līdzradīšanu.

Lai arī pastiprināta interese par dizaina domāšanu radusies pēdējās desmitgadēs, tās ideja nebūt nav jauna. Dizaina domāšanas koncepcija ir koncentrēts dizaina vēstures procesu apkopojums, kas formējies vairāk nekā 50 gadus. Šajā laikā dizaina domāšana ir apvienojusi un iekļāvusi paņēmienus ne tikai no dizaina jomas, bet arī no radošajām, sociālajām un informācijas tehnoloģiju darbības sfērām un zinātnes sasniegumiem.

Aprīļa virtuālajā trešdienā ar dizaina domāšanas koncepciju, metodēm un izmantošanas iespējām bibliotēku darbā, pakalpojumu attīstīšanā un uzlabošanā iepazīstinās Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas asociētā profesore Baiba Holma. Savukārt Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre Līga Vītola dalīsies pieredzē par dizaina domāšanas metodes izmantošanu Valmieras bibliotēkas krājuma izvietošanā un pārkārtošanā.

Kā allaž pasākumā ar stāstījumu par pieejamajiem profesionālajiem informācijas resursiem piedalīsies LNB Bibliotēku attīstības centra Latvijas Bibliotēku portāla galvenā redaktore Kristīne Deksne un LNB Bibliotēku attīstības centra nozaru informācijas eksperte Elita Vīksna.

Visus interesentus aicinām pieslēgties pasākuma tiešraidei LNB Bibliotēku attīstības centra “Facebook” lapā vai LNB “YouTube” kanālā. Pasākums ilgs aptuveni stundu, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Deksne
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Bibliotēku attīstības centrs
kristine.deksne@lnb.lv