Dažādi pētījumi apstiprina uzskatu, ka telpa ietekmē mūsu noskaņojumu un uzvedību. Gan arhitekti un interjera dizaineri, gan psihologi un neirozinātnieki, gan kopienu attīstītāji un mazumtirdzniecības vadītāji – daudzi eksperti ir apsprieduši fiziskās vides ietekmi uz to, kā mēs domājam, jūtam, mācāmies un rīkojamies. Bibliotekāri arvien vairāk pievērš uzmanību bibliotēku ēku ietekmei uz pakalpojumu efektivitāti un snieguma rādītājiem. Izmaiņas dod daudz iespēju, bet uzliek arī lielu atbildību: mēs ietekmējam to, kā cilvēki domā un jūtas, kā notiek izziņas process un informācijas uztvere. Mēs varam pārvietot grāmatplauktus, datorus vai apmeklētāju galdus un kārtot tos citādi, varam veidot izstādes un instalācijas, optimizēt noteiktas zonas atkarībā no tā, kur tās atrodas, tādējādi mainot lietotāju uzvedību un pieredzi.

Kā ierasts, virtuālās trešdienas pirmajā daļā ar pieejamajiem profesionālajiem informācijas resursiem par bibliotēku arhitektūru, ēkām un telpu iekārtojumu klausītājus iepazīstinās LNB Bibliotēku attīstības centra Latvijas Bibliotēku portāla galvenā redaktore Kristīne Deksne un LNB Bibliotēku attīstības centra nozaru informācijas eksperte Elita Vīksna.

Pasākuma otrajā daļā ar stāstu par lasītavu / krājumu glabātavu Ufici (Uffizi) galerijā Florencē, kur nesen notikusi rekonstrukcija, pielāgojot vēsturiskās telpas, viesosies arhitekts Reinis Liepiņš.

Arī daudzas Latvijas bibliotēkas var lepoties ar plašām, gaišām telpām un modernām ēkām. Viena no bibliotēkām, kas pagājušajā gadā tika pie jaunām, īpaši bibliotēkas funkcijām un vajadzībām projektētām telpām, ir Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka. Par jau sesto pārvākšanos un telpu iekārtošanu un noformējumu pieredzē dalīsies bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane.

Ceram, ka pasākuma laikā dzirdētās idejas un piemēri sniegs iedvesmu un ierosmi bibliotēku fiziskās vides iekārtošanai un uzlabošanai.

Visus interesentus aicinām pieslēgties pasākuma tiešraidei LNB Bibliotēku attīstības centra “Facebook” lapā. Pasākums ilgs aptuveni stundu, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Deksne