Jesaja Berlins ir viens no zināmākajiem rīdziniekiem pasaulē, izcils politikas teorētiķis, ietekmīgs filozofiskā liberālisma aizstāvis un ideju vēsturnieks, saņēmis daudzus augstus apbalvojumus un goda doktora titulus. Izstāde "Jesaja Berlins un viņa laika Rīga" atvērta Viļņas Universitātes bibliotēkā ar mērķi prezentēt slavenā rīdzinieka dzīvi un darbu arī lietuviešu auditorijai.

Izstāde vēsta par Berlina agrīnajiem iespaidiem Alberta ielā Rīgā, kur viņš pavadīja bērnību, par emigrēšanu uz Krieviju un vēlāk uz Angliju, par Berlinu dzimtas traģisko likteni, par viņa daudzpusīgo personību un dedzīgo liberālisma aizstāvību. Tā atklāj arī Berlina saistību ar citiem pasaulslaveniem 20. gs. intelektuāļiem un māksliniekiem – S. Eizenšteinu, B. Pasternaku, A. Ahmatovu, Z. Freidu, L. Vitgenšteinu, V. Vulfu, P. Pikaso un daudziem citiem.
Izstādes atklāšanu Viļņā atbalsta LNB, Sorosa fonds – Latvija, nodibinājums "Ideju partneru fonds", Viļņas Universitātes bibliotēka un Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvas Republikā.

Izstāde tapusi LNB sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un muzeju "Ebreji Latvijā". Tās autors un kurators ir Aleksandrs Bjerns Dībens (Alexander Björn Düben).

Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa