Galvenajā bibliotēkā turpināsies sekmīgi aizsāktais projekts „Kinolektorijs „Ko mēs zinām par latviešu filmām””, kura mērķis ir iepazīstināt ar dažādu žanru, atšķirīgos laika periodos tapušām latviešu filmām, to veidotājiem un aktieriem, Nacionālā kino centra pārstāvjiem. Kinolektorija vadītāja ir kino eksperte Ieva Pitruka.
Lai sekmētu sekmēt rakstnieku un lasītāju mijiedarbību, izpratni par grāmatām un jaunrades procesu, veicinātu interesi par rakstīšanu un literatūru, rudenī Galvenajā bibliotēkā iecerēts uzsākt jaunu pasākumu ciklu “Rakstītājs – Lasītājs“, kas abpusēji bagātinās gan autorus, gan lasītājus. Oktobrī notiks pasākums, kurā piedalīsies dzejnieks un tulkotājs, jauno literātu konsultants Edvīns Raups. Novembra pasākuma viesis būs dzejnieks, literatūrzinātnieks, tulkotājs, viens no spilgtākajiem mūsdienu autoriem Kārlis Vērdiņš, bet decembrī – Maira Asare,  divu jaunu grāmatu – prozas grāmatas “Sieviešu zona” un dzejas grāmatas “Ceļš uz Tūju” autore. Pasākumu ciklu “Rakstītājs – Lasītājs“ vadīs literatūrzinātniece, Ventspils Starptautiskās rakstnieku mājas vadītāja Andra Konste.
Projekta „Zīmējam grāmatu” ietvaros trīs Ventspils bibliotēkās – Bērnu, Pārventas un Gāliņciema bibliotēkā notiks 5.-7.klašu skolēnu tikšanās ar spilgtu mūsdienu latviešu oriģināldarbu bērniem – grāmatu "Mans vectētiņš Antontiņš" un "Vectētiņš Antontiņš un mēs" autori, multimākslinieci Iveta Vecenāni. Sadarbība ar autori paver iespējas izmantot mākslinieces melnbaltos zīmējumus par krāsojamām lapām, kuras bērni pēc saviem ieskatiem komplektē, izkrāso, papildina ar saviem zīmējumiem un aprakstiem un veido katrs savu grāmatu.

Visi projektu ietvaros organizētie pasākumi apmeklētajiem ir bezmaksas.
Informācijai projektu vadītāji:
„Ko mēs zinām par latviešu filmām”, „Rakstītājs – Lasītājs” – O.Šteinmane, Ventspils bibliotēka, direktora vietniece, tālr. 63623231, olita.steinmane@ventspils.gov.lv
„Zīmējam grāmatu” – M.Marcinkeviča, Ventspils bibliotēka, Galvenās bibliotēkas direktore, tālr. 63623598, margarita.marcinkevica@ventspils.gov.lv