Darba programmā sarunas par bibliotēku darbību, izaicinājumiem, lomu informācijas sabiedrībā; bibliotēku pakalpojumiem digitālā vidē; “Radošās Latvijas 2014-2020” politikas pamatnostādnēm; Latvijas Valsts vienoto bibliotēku informācijas sistēmu (VVBIS) nākotnē – otrās kārtas ieviešanu un attīstības virzieniem.

Par bibliotēkām aktuālajiem jautājumiem informēs Jānis Turlajs, LR KM Kultūrpolitikas departamenta Bibliotēku un arhīvu nodaļas vadītājs, Armands Magone, v/a KIS direktors; Aldis Liepa, v/a KIS projekta vadītājs; Uldis Zariņš, LNB Digitālās bibliotēkas nodaļas vadītājs.

Ar iespaidiem IFLAs gadskārtējā ģenerālkonferencē Helsinkos 2012. gada augustā dalīsies Olga Kronberga, Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja.

Semināru organizē Europe Direct informācijas centru. Kā bibliotēku pakalpojumu klāsta paplašinātājs un sadarbības ar citiem informācijas tīkliem veicinātājs Europe Direct informācijas centrs Valmierā darbojas jau 8 gadus.