Grafoloģija ir zinātne, kas pēta rokraksta un cilvēka rakstura likumsakarības. Pēc rokraksta iespējams noteikt personības iezīmes, spriest par cilvēka psiholoģisko tēlu, izprast viņa noskaņojumu, talantus, komunikācijas spējas un daudz ko citu.

Lektore Anita Millere grafoloģiju studējusi Anglijā, Kembridžas Universitātē, kur arī ieguvusi izglītību neiropsiholoģijā un psihoterapijā. Zināšanas kriminālpsiholoģijā apguvusi Cīrihes Universitātē. Tagad viņa sadarbojas ar  izmeklēšanas birojiem un personāla atlases firmām visā pasaulē. Pasākumā Anita Millere skaidroja un iepazīstināja ar grafoloģijas nozīmi un sniedza pamata iemaņas rokraksta analīzē.

Savā prezentācijā lektore analizēja Raiņa, Aspazijas, Artura Gobas, Velgas Kriles un vietējā dzejnieka Normunda Rudzīša rokrakstus.

Ieskaties lekcijas FOTO GALERIJĀ

Semināru organizēja Valkas novada Centrālā bibliotēka Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) programmas “Latviešu grāmatai 500” ietvaros. 2025. gadā tiks atzīmēta pirmās latviešu valodā izdotās grāmatas 500. gadadiena, to gaidot, LNB organizē un atbalsta dažādus pasākumus, kas izceļ rakstītā vārda nozīmi un ietekmi sabiedrībā cauri gadsimtiem.

Informāciju sagatavoja:
Līga Tetere
Valkas novada Centrālās bibliotēkas direktore
biblioteka.valka.lv