Aizvadītais Smiltenes seminārs ir sākumpunkts ciklam, kas turpināsies 17. maijā Jēkabpils pilsētas bibliotēkā, 19. maijā Ludzas novada bibliotēkā, 24. maijā Naujenes bibliotēkā un 25. maijā Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā. Semināru mērķis ir pilnveidot Latvijas senioru medijpratības zināšanas un gatavību saskarsmē ar dezinformāciju un krāpnieciskiem ziņojumiem, lai spētu atpazīt melus, krāpniecību un viltus ziņas. Kā arī meklēt jaunus saskares punktus starp reģionu bibliotekāriem un bibliotēku senioru auditoriju, iedvesmojot jaunām aktivitātēm medijpratības jomā.

Katrā no pieturpunktiem senioru un bibliotekāru auditoriju uzrunās LNB BAC medijpratības nozares eksperts Emīls Rotgalvis ar prezentāciju “Informācijas vide. Ko atcerēties senioram un bibliotekāram” un Latvijas Senioru kopienu apvienības priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja ar priekšlasījumu “Medijpratība senioriem”. Tāpat katrā no reģionu bibliotēkām seminārā piedalīsies arī kāds vietējā medija pārstāvis, lai pastāstītu dalībniekiem, kā top ziņas, kāds ir žurnālistu ētikas kodekss un kāda ir medija loma vietējās kopienas stiprināšanā. Katrā seminārā norisināsies arī diskusija par senioru mediju lietošanas paradumiem. Jāpiebilst, kā pērn tieši pilotprojekta diskusiju sadaļa kalpoja par iedvesmu informatīvajam materiālam “Ar viedumu medijpratībā: padomi bibliotekāriem darbā ar senioriem” (pieejams ŠEIT).

Pirmoreiz “Ar viedumu medijpratībā” semināri organizēti 2022. gada vasarā kā LNB BAC pilotprojekts, paviesojoties bibliotēkās Tukumā, Madonā un Dobelē. Tā izmēģināts arī projekta formāts – bibliotēku, mediju un senioru kopienu tikšanās, kā arī diskusijas. Projektu īsteno LNB Bibliotēku attīstības centrs un tas notiek ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Emīls Rotgalvis