Pirmdien, 31.oktobrī, plkst. 8.15 no rīta Siguldā pie Krišjāņa Barona pieminekļa ikviens aicināts uz piemiņas brīdi “Piedalies Krišjāņa Barona dzimšanas dienā!” Sadarbībā ar Siguldas pilsētas vidusskolu aicināti pulcēties arī jaunāko klašu skolēni, lai kopā ar muzejrezervāta darbiniekiem un Siguldas folkloras kopas “Senleja” pārstāvjiem ieskandinātu dienu ar mīļākajām tautasdziesmām un atcerētos Krišjāņa Barona nozīmīgākos dzīves notikumus. Dalībniekiem lūgums līdzi ņemt svecīti vai ziedu, ar ko pušķot Dainu tēva pieminekli.

Šajā dienā visi aicināti braukt uz Turaidu un izstaigāt Dainu kalnu, kas šobrīd pilns miglas vāliem un klāts ar zeltainu lapu paklāju. Aicināti apstāties pie tēlnieka Induļas Rankas skulptūras “Spīdolas akmens”, kurā iekalts Krišjāņa Barona portrets un smelties spēkus un stiprināt pārliecību par latviskās dzīvesziņas jēgpilno kārtību. Dainu kalns atklāts 1985. gadā – Krišjāņa Barona 150. dzimšanas dienas gadā un veltīts latviešu tautasdziesmai. Laika gaitā Dainu kalns kļuvis par Dziesmotās revolūcijas un latviskās identitātes simbolu un iedvesmo dažādu tautu pārstāvjus iepazīt latviešu tautas vērtību sistēmu un nemateriālo kultūras mantojumu.

Krišjānis Barons (1835-1923) sava mūža pēdējās vasaras pavadījis dzīvojot Gaujas senlejā “Dainu” mājās Turaidas pilskalna pakājē. Viņa mūža darbs ir latviešu tautasdziesmu vākšana un sistematizēšana. “Latvju dainas” 6 sējumos, kuros apkopotas 217 996 tautasdziesmas, ir viens no plašākajiem tautas dzejas kopojumiem pasaules literatūrā. Uzkrājot tautasdziesmas, 1880. gadā tiek izgatavots Dainu skapis, kas kopš 2001. gada 4. septembra iekļauts UNESCO Pasaules atmiņas (Memory of the Word) sarakstā un ir pasaules kultūras sastāvdaļa.