2017. gada 24. novembrī plkst. 14.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Vidzeme” (Brīvības gatvē 206, Rīgā) aicina uz tikšanos ar dzejnieku, dramaturgu un rakstnieku Arnoldu Auziņu “Es dzīvoju priecīgi… Nerātnības mūža garumā”.

Arnolds Auziņš (1931) dzimis Talsu rajona Dundagas pagasta Mālejās. Beidzis Filoloģijas fakultāti, strādājis laikraksta „Pionieris”, žurnāla „Draugs” redakcijās. Pirmā publikācija – dzejolis „Maija prieki’ laikrakstā „Padomju Jaunatne 1957. gadā, pirmais dzejoļu krājums „Smaids” iznācis desmit gadus vēlāk.

Tikai literārai darbībai nodevies kopš 1991. gada, pēc aiziešanas pensijā. Ir Rakstnieku savienības un Žurnālistu savienības biedrs, darbojas Dramaturgu ģildē un Rīgas Latviešu biedrības literatūras sekcijā.

Saņēmis godalgas Radio pasaku konkursā 1966. gadā un izdevniecības „Avots” aprakstu konkursā 1980. gadā, kā arī vairakkārt – žurnāla „Skola un Ģimene” rīkotajos stāstu konkursos. Darbojies dažādos žanros un rakstījis gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lielu daļu radošā mūža veltījis publicistikai, sarakstīdams piecas vēsturiska satura grāmatas. Kopā ar Reini Ādmīdiņu sarakstījis ciklu „Četri diži zemgalieši” par četriem Latvijas prezidentiem Jāni Čaksti, Gustavu Zemgalu, Albertu Kviesi un Kārli Ulmani, kā arī vēsturiski publicistisku apcerējumu „Ģenerālis Jānis Balodis” (2006). Vairāk nekā 300 dzejoļu savās dziesmās izmantojuši komponisti Elga Īgenberga, Raimonds Pauls, Aleksandrs Kublinskis, Romualds Kalsons un citi.

Dzejoļi atdzejoti angļu, krievu, lietuviešu, gruzīnu, somu un bulgāru valodās.Septiņās grāmatās sakopotas Arnolda Auziņa anekdotes. Rakstnieks regulāri publicējas „Latvijas Avīzes” smejlapā, dzejiskā ironijā aplūkojot mūsdienu dzīves nebūšanas.

Uz tikšanos ar Arnoldu Auziņu laipni gaidīti visi interesenti!

Kontaktinformācija bibliotēkā:

E-pasts: vidzeme@rcb.lv