2010. gada 23. aprīlī, plkst. 15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Rīgā, Brīvības ielā 49/53, 6.stāvā) tikšanās ar latviešu kinorežisoru, scenāristu un aktieri Jāni Streiču pasākumā “Mans draugs nenopietns cilvēks un citi cilvēka bērni likteņgriežos”.

Laikposmā no 1967. gada, kad meistara režijā tika uzņemta pirmā filma – “Kapteiņa Enriko pulkstenis”, līdz jaunākajai filmai “Rūdolfa mantojums” Jānis Streičs uzņēmis vairāk nekā 20 spēlfilmas, starp tām tādus darbus, ko redzējusi ne viena vien latviešu un arī cittautu skatītāju paaudze – “Mans draugs-nenopietns cilvēks”, “Teātris”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Cilvēka bērns” u.c.

Līdztekus pasākumam Rīgas Centrālā bibliotēka aicina arī aplūkot literatūras izstādi par Jāņa Streiča ieguldījumu Latvijas kino mākslā.