Konkursa otrā kārta bija diezgan izaicinoša un prasīja laiku, izdomu, tehniskās prasmes un reizēm arī kolēģu iesaisti. Un ja godīgi, tad tāda bija konkursa veidotāju iecere – pamazām “ievilkt” jūs Bibliotēku portāla izzināšanā un veidošanā, pakāpeniski palielinot iesaisti.

Pavisam kopā tika iesūtīti 49 attēli, kuros fiksētas gan bibliotēku un bibliotekāru šī brīža un jau notikušas aktivitātes, gan bildes, kuras radītas īpaši konkursam, parādot bibliotekārā darba daudzveidību. Paldies visiem konkursa dalībniekiem par sava darba cienīšanu un mīlēšanu!

Konkursa otrās kārtas uzvarētāja ir Sanita Jurkāne, kurai īpaši tuva ir novadpētniecība. Sveicam!

Par svarīgumu novadpētniecības darbā

Vēlamies uzteikt arī Dēviju Derveniku (Latgales Centrālā bibliotēka), Alīnu Pūci un Ivetu Auniņu (Valmieras bibliotēka), Mārtiņu Lagzdonu (Kursīšu pagasta bibliotēka-informācijas centrs). Paldies ikvienam konkursa dalībniekam par izdomu un dažādu sava darba aspektu izcelšanu!

Laiku, kad bibliotēkas nedrīkst apkalpot savus lasītājus, aicinām izmantot savai profesionālajai pilnveidei, nododot savu pieredzi citiem kolēģiem. Tāpēc konkursa “Esi PROFS – atklāj Bibliotēku portālu” trešā kārta ir rakstu konkurss. Jūsu uzdevums ir sagatavot rakstu par bibliotēku darbu – tēma paliek jūsu ziņā. Tas var būt:
• jūsu redzējums uz bibliotēku nozari kopumā un šī brīža vai nākotnes izaicinājumiem;
• jūsu bibliotēkas pieredzes stāsts par kādu konkrētu darba aspektu un tā attīstību;
• kāda bibliotēkai nozīmīga projekta / aktivitātes rezultātu apraksts;

Rakstus aicinām iesūtīt līdz 2021. gada 24. janvārim e-pastā portals@lnb.lv. Konkursa trešā posma balvu nodrošina Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kompetenču attīstības centrs, piedāvājot bez maksas apgūt vienu no 2021. gada neformālās izglītības programmām (kursiem). Konkrētu mācību kursu (līdz 8h) no aktuālā kursu grafika balvas ieguvējs varēs izvēlēties pats, atbilstoši savām interesēm.

Iesūtītie raksti var tikt publicēti Latvijas Bibliotēku portālā.

Lai radoša gada nogale!