Šomēnes bibliotēkas apmeklētāji varēs acis priecēt māksliniekam, mākslas zinātniekam un Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim veltītajā izstādē. Viņš, nenoliedzami, ir Latvijas zinošākais cilvēks piļu un muižu arhitektūras un uzbūves jautājumos. Kā arī pārzina tos speciālistus, kas pie šādu ēku uzbūves strādājuši senāk un strādā tagad. Domājams, ka abpusēja komunikācija notiek arī starp Lancmaņa kungu un dažādu iestāžu restauratoriem. I. Lancmanis sarakstījis arī ar mākslu saistītas grāmatas un izveidojis katalogus. Imants Lancmanis ir Baltijas Vēstures komisijas Getingenē korespondētājloceklis, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, Valsts Heraldikas komisijas un Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas loceklis, Latvijas restauratoru biedrības biedrs, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis un Latvijas muižu, piļu un muzeju fonda prezidents. Viņš ir arī 8 dažādu vietēju un starptautisku apbalvojumu īpašnieks. Ceram, ka ar izstādes palīdzību tuvāk iepazīsit šī daudzpusīgā kultūras darbinieka dzīves gājumu, kā arī apskates vērtas pilis un muižas Latvijā un ārpus tās.

Izstāde apskatāma līdz 29. jūlijam.