Elita Šmēdiņa

Dzimusi Jelgavā 1963. gada 18. martā keramiķu ģimenē.

1980. gada līdz 1984. gadam mācījās Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā, rokdarbu aušanas nodaļā. Skolotājas Dainas Galakrodzenieces iedvesmota studēja Tallinas Mākslas universitātē (1985-1991) tārpu modelēšanu.

Darbošanās visdažadākajās jomās – svītriņu vilkšana dvielīšiem Linu kombinātā (Larelini) gan datorgrafika dažādos SIA, kartiņu veidošana, tērpi teātra izrādēm, kāda ilustrācija. Bet vislielāko gandarījumu gūst no rokdarbiem. Gan tērpos, gan suvenīros, aksesuāros, mīļlietiņās un visbeidzot – lellēs. Šeit savienojas viss – mīļotie rokdarbi, keramikas, veidošanas iemaņas, modelētājas, teātra personāžu tēlu veidošanas azarts arī multiplikācija.

Leļļu  veidošanas azarts radās iepazīstoties ar Natāliju Laminsku

2005   Piedalīšanās kopizstādē ar Natāliju Laminsku ”Leļļu māja” Porcelāna muzejā  (porcelāna lelles)

2003   Piedalīšanās kopizstādē ar Natāliju Laminsku ”Paspēlēsimies”  Porcelāna muzejā  (porcelāna lelles)

un nolemjot veidot porcelāna leļļu kopizstādi.  Ilgs laiks tika veltits leļļu mākslas tehniskajai pusei- vajadzēja izveidot stiprinājumus, karkasu.

Māksliniecei noformulējās attieksme, kādām viņas lellēm jābūt. Tās veidotas uz multfilmu leļļu principiem, kustīgas un transformējamas. Sākums bija izziņas process, neko nezināja par leļļu mākslu pasaulē. Arī pašlaik necenšas kopēt citu meistaru lelles, bet veido savus principus. Patīk eksperimentēt un apgūt jaunu, piem. marionetes.

Meklē sadarbību ar entuziastiem, kam arī interesētu marionešu teātris un kādu,

kuru aizrautu sīkmehānika un “bateriju rotaļlietas”.

Darbojās Latvijas Dizaineru savienībā (1996)

Baltijas autorleļļu un rotaļlietu meistaru ģildē (2009)

www.redrabbit.lv