23. februārī 18.00 Talsu Galvenajā bibliotēkā ikviens interesents tiek laipni aicināts uz tikšanos ar rakstnieku un dramaturgu Māri Bērziņu.
Romāns “Svina garša” iznāca 2015. gada sākumā izdevniecības “Dienas Grāmata” sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un jau tā pašā gada nogalē saņēma Baltijas Asamblejas balvu literatūrā un Dzintara Soduma balvu, bet 2016. gadā – Latvijas Literatūras Gada balvu kategorijā “Labākais prozas darbs”. Romāns bija nominēts arī LSM balvai “Kilograms kultūras” , laikraksta “Diena” gada balvai kultūrā “Zelta kartupelis” un Egona Līva piemiņas balvai “Krasta ļaudis”. Pavisam nesen Māra Bērziņa romāns “Svina garša”, ko angļu valodā tulkojusi Margita Gailītis, iekļauts izdevniecības “Dalkey Archive Press” antoloģijā “Labākā Eiropas proza 2017” (“Best European Fiction 2017”). 2016. gadā romāns “Svina garša” režisora Valtera Sīļa iestudējumā piedzīvoja pirmizrādi uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves. Romāns “Svina garša” ir viens no lasītākajiem darbiem Latvijas bibliotēkās, tāpēc rakstnieks kopš romāna iznākšanas aktīvi apceļojis Latviju, lai tiktos ar saviem lasītājiem.“Gūtenmorgens un Vienciems” ir Latvijas Televīzijas  valsts simtgadei veltīts projekts, kas aizsākās 2015.gada vasarā, kad trīs rakstnieki projektā “Viens ciems. Visa Latvija” devās katrs uz savu apdzīvoto vietu, lai tiktos ar vietējiem iedzīvotājiem un iedvesmotos daiļdarbam. Skatītāji balsojumā ekranizēt izvēlējās Māra Bērziņa stāstu par Gūtenmorgenu.
Laipni lūgti!