Kā jau ziņots, šā gada martā pēc Grāmatnieku ģildes iniciatīvas sadarbībā ar Rīgas Domi un Latvijas Nacionālo bibliotēku tika sagatavots pieteikums UNESCO un Rīga tika izraudzīta par vienu no septiņām kandidātēm grāmatu galvaspilsētas titulam. Pagājušajā nedēļā UNESCO komisija lēma par to, kurai no pretendentēm to piešķirt. Līdz pēdējai atlases kārtai nonāca trīs pilsētu – Rīgas, Ļubļanas un Gvadalaharas – pieteikumi.

Kā ziņo Grāmatnieku ģilde, žūrija ārkārtīgi atzinīgi novērtējusi Rīgas piedāvāto lasīšanas veicināšanas un kultūras programmu. Ļubļanai ļoti līdzvertīgajā sacensībā izdevies gūt virsroku, pateicoties dāsnajam līdzfinansējumam, ko Pasaules grāmatu galvaspilsētas statusa īstenošanai sola pilsētas pašvaldība.

Tā kā divus gadus pēc kārtas viena pasaules reģiona valstu pilsētām titulu nepiešķir, Latvijas Grāmatnieku ģilde plāno atkārtoti sagatavot pieteikumu Pasaules grāmatu galvaspilsētas statusa iegūšanai 2012. gadā. Ģilde pateicas Rīgas Domei, Kultūras ministrijai, Latvijas Nacionālajai Bibliotēkai un nozares profesionālajām organizācijām par atbalstu un ieinteresētību, rakstot šī gada pieteikumu.

Biedrību "Grāmatnieku Ģilde" 2007. gadā dibināja "Apgāds Zvaigzne ABC", "Valters un Rapa", "Jumava" un SIA "Jānis Roze".

Papildu informācija:
Renāte Punka