Siguldas novada bibliotēka vasaras pasākumu sezonu noslēgs ar brīvdabas kinovakaru. Pirms filmas apmeklētājiem būs iespēja noklausīties vēstures studentes Lauras Kļaviņas stāstījumu par savu pētījumu “Kinoamatierisms kā radošās izpausmes veids padomju laikos Latvijā”. Būs iespēja iepazīties ar kinoamatieru studijas „Sigulda” darbību.

Kinoamatieru studija “Sigulda” 1972. un 1973. gadā Siguldā uzņēma spēlfilmu “Kalpa zēna vasara” pēc J. Akuratera stāsta motīviem. Filmas režisore Veta Veldze, operatori Mārtiņš Vikmanis un Uldis Kļaviņš. Galveņo varoņu lomās filmējās siguldieši: Vizma Deisone, Jānis Vilciņš, Ernests Strazdiņš, Aiva Pinkule u.c.

Kinoamatieru studija „Sigulda” 1973. gadā saņēma sudraba medaļu XV Republikāniskās kinoamatieru skates III kārtas skatē par spēlfimu “Kalpa zēna vasara”.

Bibliotēkas lasītavā ikviens var iepazīties ar kinoamatieru studijas “Sigulda” darbības laiku izstādē “Kinoamatierisms kā radošās izpausmes veids Siguldā”.

Ieeja pasākumā bez maksas.