Jau ziņots, ka dāvināšanas akcija notiek no novembra beigām. Pašvaldības darbinieki pauž prieku cilvēku atsaucību – nedēļas laikā aicinājumam atsaukušās vairāk nekā 60 Siguldas novada ģimenes. Pēc iedzīvotāju lūguma akcija noritēs vēl arī šonedēļ – līdz 7. decembrim.

"Esam saņēmuši patiesi labas kvalitātes lietas – apģērbu, apavus, cimdus, zeķes, grāmatas, lampas, dažādu elektrotehniku, traukus, higiēnas preces, bērnu rotaļlietas," stāstīja "Aprūpes mājas" nodaļas vadītāja Inese Levanoviča.

Visaktīvāk aicinājumam atsaukušās jaunās ģimenes, pensijas vecuma cilvēki, pašvaldības darbinieki, arī Siguldas novada iestādes – Mores bibliotēka, Siguldas 3. pamatskolas bibliotēka, SIA "Furšets".

Skolēni gatavo arī Ziemassvētku pārsteigumu pansionātu iedzīvotājiem – 3. pamatskolas bērni apsolījuši sarūpēt Ziemassvētku dekorus, 1. pamatskolas audzēkņi kopā ar pedagogu Olgu Jakāni sniegs Ziemassvētku koncertu.

Vēl joprojām trūkst materiālu rokdarbiem – dziju, krāsu, diegu, kā arī vilnas izstrādājumu, ziemas apģērbu, apavu un virsdrēbju.

Akciju organizē Siguldas novada domes Sociālās palīdzības pārvalde, to atbalstīs arī pašvaldības darbinieki.

Labas kvalitātes, nebojātas grāmatas, apģērbus, traukus, sadzīves tehniku, mēbeles, saimniecības piederumus, kā arī dziju, papīru un krāsu rokdarbu nodarbībām iespējams nodot Siguldas novada domes Sociālās palīdzības pārvaldē, Zinātnes ielā 7, biedrībā "Aicinājums Tev", Blaumaņa ielā 10, kā arī Siguldas novada domes Dienas centrā, Pils ielā 3a, "Jūdažos" pie Ināras Naudiņas un Mores pagasta bibliotēkā, Siguldas ielā 13, Morē.

Dāvātie priekšmeti tiks nodoti novada nevalstiskajām organizācijām un biedrībām – sociālās aprūpes māju "Gauja" un "Gaismiņas", kā arī Mālpils sociālās aprūpes centra iemītniekiem.

Nevalstiskajām organizācijām nepieciešami materiāli nodarbībām – dzija, papīrs, krāsas, kā arī nelieli sadzīves priekšmeti. Savukārt sociālo māju iemītnieki priecāsies par adītiem cimdiem, zeķēm, čībām, traukiem, grāmatām, radioaparātiem, mēbelēm un citiem saimniecībā noderīgiem priekšmetiem.

Mārtiņš Vilemsons LETA