Likumā tiks ierakstīts, ka novadu un republikas pilsētas domes, savstarpēji vienojoties un ņemot vērā Latvijas Bibliotēku padomes ieteikumus, izvirza vienu no attiecīgajā teritorijā esošajām bibliotēkām reģiona galvenās bibliotēkas statusam, nosakot tās uzdevumus un nodrošinot tās darbībai nepieciešamos finanšu līdzekļus.

Pašvaldību bibliotēkas, kas akreditētas līdz 2009. gada 1. jūlijam, turpinās darboties attiecīgās bibliotēkas akreditācijas apliecībā norādītajā statusā līdz akreditācijas termiņa beigām.

Novadu domes un republikas pilsētas dome reģiona galvenās bibliotēkas statusam bibliotēku izvirzīs pēc tam, kad beidzies attiecīgās līdz 2009. gada 1. jūlijam akreditētās reģiona galvenās bibliotēkas akreditācijas termiņš.

Likuma grozījumi stāsies spēkā 2009. gada 1.jūlijā.

Emīlija Kozule LETA