Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja aplūkot 20. gadsimta sākumā gatavotās eglīšu mantiņas, apsveikumu kartiņas un dažādus ar gadu miju saistītus priekšmetus no muzeja krājuma. Svētdienas rītā, 16. decembrī 12.00, muzejs aicina bērnus un viņu vecākus uz tikšanos ar Runci Albertiņu īpašā programmā bērniem “Ziemas pasakas”. Sestdien, 15. un 22. decembrī 12.00 piparkūku dekorēšanas darbnīca.

Adventes laikā, 16. decembrī  15.00, Kultūras  un atpūtas centrā “Imanta” instrumentālā kvarteta “Undertanga” koncertprogrammā mazāk pazīstami Astora Piacollas, Oskara Stroka un citu tango klasiķu skaņdarbi.

Gada gaišākais koncerts “Ziemassvētku noskaņa” notiks 24. decembrī 15.00 un 25. decembrī 14.00 Lielajā ģildē. Ziemassvētku noskaņu radīs Rīgas kamerkoris Ave Sol, instrumentālā grupa un stīgu kvartets. Solisti; Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš un Ingus Ulmanis. Programmā skanēs pasaulē populāras Ziemassvētku melodijas, kā arī iemīļotas Ingus Ulmaņa un Aigara Voitišķa dziesmas.

Otrajos Ziemassvētkos 26. decembrī 16.00  Anglikāņu baznīcā koncertorganizācija Ave Sol piedāvā koncertprogrammu “Ziemassvētku mirdzumā”, aicinot ieklausīties kokles dzidrajās skaņās koklētāju ansambļu Pūt vējiņi un Cantata izpildījumā.

Koncertzālē Ave Sol kamerkora Muklājs koncertprogramma “Tikšanās otrajos Ziemassvētkos” 26. decembrī 18.00 Koncertzālē Ave Sol, kamerkora “Muklājs” Ziemassvētku koncerts.

Rīga Sv. Pētera baznīcā 23. decembrī “Ziemas ceļi” 19.00, piedalās senās mūzikas ansamblis Modus vivendi un jauktais koris Sēja, bet 30. decembrī 15.00  Zemessardzes armijas kora Stars koncerts. Īpaša Ziemassvētku programma “Ziemassvētku mistērija” rīdziniekus sagaida Sv.Pētera baznīcā 27. un 29. decembrī 19.00. Piedalās orķestris Stella Maris, senās mūzikas ansambļi Canto un Ludus, jauktie kori Laudate Charismata un Mūza. Solisti Jānis Misiņš, Oskars Petrauskis, Artis Gāga. Režisors Uģis Brikmanis.

Ziemassvētku pasaka “Zilo putnu meklējot” 26. decembrī 16.00 un 18.00,  27. decembrī 16.00 un 28. decembrī 16.00, kā arī 18.00 un 29. decembrī 16.00. Uzvedums veidots pēc Morisa Māterlinka lugas “Zilais putns” un Alberta Volfa mūzikas motīviem. Režisors Uģis Brikmanis,  diriģents Viesturs Gailis, horeogrāfe Regīna Kaupuža, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Iestudējumā piedalās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija Figaro un Rīgas horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi.

27. decembrī 13.30 un 17.00 Rīgas Porcelāna muzejā notiks Leļļu teātra  izrāde bērniem un vecākiem “Porcelāna leļļu dzīve”, muzeja ekspozīcijā lelles skatāmas visu atlikušo gada nogali.

Ieeja Ziemassvētku koncertos bez maksas.
Rīkotāji aicina izņemt bezmaksas ielūgumus savlaicīgi.

Lielās ģildes kasē – darba dienās no 12. decembra 12.00-19.00
“Ziemassvētku noskaņa”