Ģimenes nedēļas noslēgumā, 15. novembrī un 16. novembrī, dalībnieki un interesenti pulcēsies vienuviet Olimpiskajā sporta centrā, kur divās zālēs norisināsies izstāde-festivāls "Viss labākais bērniem 2008".

Olimpiskajā sporta centrā apmeklētājus ik uz soļa sagaidīs jautrība, interesanti piedāvājumi un noderīga informācija. Vienā zālē būs plaša atrakciju programma un priekšnesumi ar cirka, baleta, mūzikas un teātra mākslinieku uzvedumiem, kā arī katras dienas noslēgumā notiks koncerts ar dažādu mākslinieku piedalīšanos. Savukārt otrā zālē tikmēr norisināsies izstāde, kur apmeklētājus gaidīs dažādu nozaru speciālisti, lai sniegtu konsultācijas, iepazīstinātu ar piedāvājumiem un pavadītu laiku ar ģimenēm radošās un izglītojošās nodarbībās.

Olimpiskajā sporta centrā notiks arī seminārs par reproduktīvās veselības jautājumiem jaunajiem un topošajiem vecākiem, kā arī tiem, kas vēl tikai plāno ģimenes pieaugumu.

Ģimenes nedēļas uzdevums ir radīt ģimenēm īpašus svētkus, kuru laikā iepazīstināt tās ar iespējām kvalitatīvi organizēt savu brīvo laiku, kopā ar sadarbības partneriem radot izdevību ikvienam vērot priekšnesumus un piedalīties atrakcijās, mācīties izzināt sevi un pasauli, kā arī apgūt jaunas prasmes un iemaņas.

Sīkāku informāciju par šī un pagājušā gada pasākumu norisēm var atrast mājaslapā "www.gimenesnedela.lv".

Ģimenes nedēļas programma bibliotēkās
10. novembrī 13:30 – 15:30 nodarbība Rīgas Centrālas bibliotēkas (RCB) grāmatu izsniegšanas punktā Bērnu klīniskās univerisitātes slimnīcā ar Rīgas Dabaszinību skolas pulciņu "Vides eksperimenti".
Bērnu klīniskās univerisitātes slimnīcas mazajiem pacientiem RCB grāmatu izsniegšanas punktā būs iespēja izzināt dabas likumus, veicot aizraujošus eksperimentus.

10. novembrī 14:00 – 16:00 nodarbība ar studiju "Dabas vēstniecība" RCB Annas filiālbibliotēkā (Maskavas ielā 116).
Bibliotēkā piedāvāsim bērniem radošas un pašattīstošas krāsaino smilšu nodarbības, kā rezultātā bērni apgūs spēles ar krāsainajām smiltīm, izgatavos apsveikuma kartīti jeb karodziņu ar savu vārdiņu, kā arī nodarbības laikā gūtās emocijas, varēs sabērt caurspīdīgā mēģenītē kā krāsainu smilšu bērumu.

11. novembrī 13:30 – 15:30 RCB grāmatu izsniegšanas punktā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā nodarbība ar studiju "Dabas vēstniecība".

12. novembrī 15:00 – 17:00 nodarbība ar studiju "Dabas Vēstniecība" RCB Bērnu literatūras nodaļā (Brīvības ielā 49/53 7. stāvā).

12. novembrī 14:00 – 16:00 nodarbība kopā ar putnu pētnieku Jāni Brikmani sadarbībā ar Rīgas Dabaszinību skolu RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme" (Brīvības gatvē 206).
Kopā ar putnu pētnieku Jāni Brikmani uzzināsiet, ko putni dara šajā laikā un daudz citu interesantu faktu.

13. novembrī 14:00 – 16:00 nodarbība ar studiju "Dabas Vēstniecība" RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme" (Brīvības gatvē 206).

13. novembrī 16:00 – 18:00 nodarbība kopā ar pētnieku pulciņu "Izzini pasauli!" RCB Juglas filiālbibliotēkā (Brīvības gatvē 430A) sadarbībā ar Rīgas Dabaszinību skolu.
Kopā ar pulciņu "Izzini pasauli" apmeklētājiem būs iespēja atklāt daudz jauna par padauli sev apkārt, izmantojot bibliotēkas bagātīgos grāmatu krājumus.

14. novembrī 14:00 – 16:00 nodarbība ar studiju "Dabas Vēstniecība" RCB Grīziņkalna filiālbibliotēkā (Alauksta ielā 10).

Aila Ādamsone LETA