Jau tradicionāli bibliotēka savā tīmekļvietnē ik gadu publicē Novadnieku kalendāru – tajā iekļautas populāras novada personības, kam nākamajā gadā aprit apaļas jubilejas. Atsevišķa sadaļa izveidota katram mēnesim un tajā apskatāmi mēneša jubilāri, to dzimšanas dati, kā arī īss apraksts par dzīves gājumu un paveikto Jelgavas un novada labā.

Nākamajā, 2019. gadā, nozīmīgas jubilejas svinēs Jelgavas mākslinieks Raitis Junkers, profesore Baiba Rivža, latviešu šķēpa metējs Jānis Lūsis un citi.

2019. gadā aicinām atcerēties un pieminēt pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes, tēlnieka Kārļa Zemdegas, mākslinieku Dzintras un Andreja Zvejnieku, rakstnieka Ernesta Aistara, grāmatizdevēju Johana Fridriha Stefenhāgena, Gustava Ādolfa Reiera un daudzu citu nozīmīgu personību devumu Jelgavai un novadam.

Novadnieku kalendārs ikvienam interesentam pieejams Jelgavas pilsētas bibliotēkas tīmekļvietnē.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Īvāne-Kronberga