Kā informēja Ludzas Galvenajā bibliotēkā, šajā pasākumā plānots "kino vakars", jo tiks demonstrētas arī iepriekš tapušās filmas par Ludzu. Klātesošie varēs noskatīties filmu "Ludzai 830", Ludzas pilsētas bērnu un jauniešu mediju centra videopulciņa veikumu, kā arī J. Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēkņu animācijas filmu "Reiz Ludzā…".
 
Filma par Ludzas vēsturisko centru no iepriekšminētajām atšķiras ar to, ka tās sižeta uzbūves pamatā ir pastaiga pa pilsētu, kuras laikā savās atmiņās dalās Ludzas vecākie iedzīvotāji.
 
Kā pastāstīja Kušnere, filma radīta ar mērķi dokumentēt un saglabāt Ludzas pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu, bet galvenokārt ar mērķi saglabāt Ludzas cilvēku atmiņas.
 
Projekta "Esmu Ludzai pierakstīts" realizācijā piedalījušies ne tikai Ludzas bibliotēkas darbinieki, bet arī filmas operators Armands Vētra, SIA "Ludzas tūrisma aģentūra" vadītāja Līga Kondrāte, Ludzas bibliotēkas mājaslapas uzturētājs Aleksandrs Ivanovs un Ludzas iedzīvotāji Inna Jegorova, Sergejs Kazeko, Roha Sandlere un Ilja Miļņers.
 
Plānots, ka filmas eksemplārs būs atrodams gan Ludzas pilsētas Galvenās bibliotēkas krājumos, gan Ludzas Novadpētniecības muzejā, SIA "Ludzas tūrisma aģentūra" un izglītības iestādēs.
 
 
Einārs Dervinieks LETA
Copyright © LETA