“Obligātā literatūra” vēlas dot vārdu literatūrai, kura tiešā vai netiešā veidā spēj “izaicināt varas struktūras”, kā par literatūras uzdevumu runā “Obligātās literatūras” pirmās sērijas galvenais varonis, kurdu rakstnieks un žurnālists – Beruzs Bučani.

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” atbalstu Latvijas PEN šobrīd plāno izveidot 10 podkāsta “Obligātā literatūra” sērijas, kurās runātu par neērto, aizliegto vai apklusināto literatūru, kā arī atskaņotu darbu fragmentu vai visu darbu ierakstus.

Podkāsta vizuālo identitāti veidojis mākslinieks Aleksejs Muraško, kurš podkāsta nosaukumā līdzās latviešu burtiem izmantojis elementus no krievu, grieķu, ivrita un ķīniešu valodas.

Pašu podkāstu veido rakstniece un dzejniece Inga Gaile un filozofs un dzejnieks Ilmārs Šlāpins, iesaistoties arī citiem Latvijas PEN biedriem.

Pirmajā Latvijas PEN podkāsta “Obligātā literatūra” sērijā – kurdu rakstnieka Beruza Bučāni grāmatas “Neviena drauga, vien kalni” fragments, intervija ar PEN valdes locekli un dzejnieku Daini Deigeli, kurš pēdējos gados strādājis ar patvēruma meklētājiem Latvijā, kā arī neliels fragments no Džūditas Batleres grāmatas “Nevarmācības spēks”.

“Obligātās literatūras” otrajā sērijā – dzejniece Ausma Perons ar dzejoļu ciklu “Manas dzemdības”, fragments no amerikāņu dzejnieces un aktīvistes Odrī Lordas runas 1977. gadā “Klusuma transformācija valodā un rīcībā” kā arī saruna ar mākslas kritiķi un feminisma teorētiķi, grāmatas “Daiļās mātes” autori Janu Kukaini.

“Obligātās literatūras” otrajā sērijā – Ugandiešu aktīvistes un dzejnieces Stellas Njanzi dzejoļi, saruna ar publicisti un grāmatas “Mūsējās” autori Santu Remeri.

Podkāsts “Obligātā literatūra”: https://penlatvia.podbean.com/