Oficiālais pārstāvis – Lielbritānijas kompānija The Green Reader Ltd. PocketBook 301 un PocketBook 360 – pasaules tirgū un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tirgū pirmās ierīces elektronisko grāmatu lasīšanai, kas lokalizētas Baltijas reģionam un kurām ir interfeisi latviešu, lietuviešu un igauņu valodā papildinājumā tradicionālajai angļu, vācu un krievu valodai. Lokalizācija tika veikta 2009. gada novembrī un veiksmīgi izturēja darbības testus.
 
Svarīga PocketBook rīderu raksturiezīme ir tā, ka šīs ierīces atbalsta lielāko daļu elektronisko grāmatu lasīšanas formātu, bet tieši: FB2, TXT, PDF, DJVU, RTF, HTML, PRC, CHM, EPUB, DOC, TCR, FB2.ZIP. Tāpat PocketBook ļauj caurlūkot 16 pelēkās krāsas gradācijās sekojošus attēlu formātus: JPEG, GIF, PNG un BMP. Modelis PocketBook 301 dod iespēju klausīties audiogrāmatas MP3 formātā.
 
Programmnodrošinājums un pieslēgšana pie personālā datora (PC)
 
Pieslēdzot pie PC, ierīce tiek atpazīta kā USB-uzkrājējs, kas ļauj viegli pārnest elektroniskās grāmatas uz rīderu. Pie tam, dators savā darbā var izmantot jebkuru no plaši pazīstamajām operētājsistēmām (Windows, Mac, Linux). PocketBook rīderi darbojas uz Linux operētājsistēmas bāzes. Lietotājam ir plašas iespējas pievienot savas programmas vai programmas, ko uzrakstījuši neatkarīgi izstrādātāji.
 
PocketBook rīderam ir plašas iespējas vadības taustiņu iestatīšanā un teksta atspoguļošanā. 2009. gada novembrī iXBT piešķīra šo ierīču radītājiem un pašiem PocketBook rīderiem balvu par lielisku programmnodrošinājumu (http://www.ixbt.com/pda/pocketbook-301.shtml)
 
Papildu tehniskās priekšrocības
 
Visi PocketBook modeļi izmanto trešās paaudzes elektronisko tinšu E-Ink tehnoloģiju. Vizplex displejs nodrošina lasīšanas ērtumu (mirgošanas un burtu formas maiņas neesamība, neatkarība no apgaismojuma un redzes leņķa apstākļiem, iespēja lasīt tiešā saules gaismā) un ļoti zemu enerģijas patēriņu. 16 pelēkās krāsas gradācijas ļauj caurlūkot melnbaltus attēlus.
 
Baterija iztur līdz 8000 pārlapošanām bez uzlādes. Tā kā ierīce nepatērē enerģiju jau atvērtas lappuses atspoguļošanas procesā, enerģijas patēriņu parasti aprēķina pēc pārlapošanu skaita.
 
PocketBook rīderu ražotāji un izstrādātāji
 
Šī funkcionālā ierīce ir kļuvusi pieejama elektronisko grāmatu lasītājiem, pateicoties kompānijas Netronix – ierīces ražotāja, un kompānijas MOST Publishing – programmnodrošinājuma, kas būtiski paplašina "dzelzs" bāzes funkcionālu, izstrādātāja – kopīgajam darbam.
 
Lokalizāciju Baltijas reģionam nodrošināja Latvijas kompānija-IT risinājumu integrētāja iPro. Modelis PocketBook 360 ir radīts, pateicoties daudzu foruma www.the-ebook.org lietotāju viedokļiem.
 
Izmaksas un iespēja iegādāties rīderu
 
Ierīču mazumtirdzniecības cena atkarībā no modeļa – 170-225 Ls. Kompānijas informatīvajā vietnē – www.greenreader.info – skatieties informāciju par partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī partnerības iespējām.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Jeļena Kačajeva.