Šīs rekomendācijas pastiprina aktīvu pilsoniskumu demokrātiskā vidē un paredzētas ne tikai kultūras un izglītības jomām, bet arī koncentrējas uz ilgtspējīgas attīstības programmu 2030. gadam. Rekomendācijas arī pastiprina bibliotēku sociālo dimensiju un to apņemšanos veidot ilgtspējīgu, demokrātisku un taisnīgu sabiedrību.

“Es ticu, ka šīs pamatnostādnes informēs, iedvesmos un orientēs bibliotēku darbiniekus un bibliotekārus viņu politikas veidošanā un orientēs viņus uz ilgtspējīgas attīstības, demokrātijas un sociālās iekļaušanas galveno koncepciju īstenošanu,” norāda Tons van Vlimmerens (Ton van Vlimmeren), EBLIDA prezidents.

“Ne mazāk kā piecpadsmit Eiropas Padomes dalībvalstis ir izteikušas komentārus par rekomendācijām. Apvienotā Eiropas Padomes un LIBLEG – Eiropas bibliotēku likumdošanas un politikas darba grupa (Working Group on Library Legislation and Policy in Europe) apstrādāja šos komentārus, pabeidza tekstu un nosūtīja to Ministru komitejai. Mēs lepojamies ar to, ka esam pabeiguši visu procesu tikai trīs gados,” saka Džuzepe Vitiello (Giuseppe Vitiello), EBLIDA direktors.

Eiropas bibliotēku likumdošanas un politikas darba grupā LIBLEG trīs gadu garumā aktīvi piedalījās arī pārstāvji no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības.

Lasīt rekomendācijas (angļu valodā)

EBLIDA ir neatkarīga Eiropas bibliotēku, informācijas, dokumentācijas un arhīvu asociāciju un institūciju organizācija, kas apvieno 110 biedrus no 34 Eiropas valstīm, pārstāvot 65 tūkstošus publisko bibliotēku. Galvenās EBLIDA darbības jomas ir saistītas ar Eiropas bibliotēku likumdošanu, t. sk. autortiesībām un licencēšanu, bibliotēku ietekmi sabiedrībā un ilgtspējīgas attīstības mērķiem. EBLIDA iestājas par brīvu piekļuvi informācijai digitālajā laikmetā un veicina bibliotēku un arhīvu lomu vienlīdzīgas, demokrātiskas un ilgtspējīgas sabiedrības attīstībā. Plašāka informācija: www.eblida.org

 

Informāciju sagatavoja:
Anna Iltnere
Bibliotēku portāla redaktore
LNB Bibliotēku attīstības centrs
portals@lnb.lv