Sveiciens jaunajā “lasīšanas gadā” visiem, kuri priecājas par jaunām grāmatām – esam droši, ka grāmatmīļi mīt visos Latvijas reģionos un visās bibliotēkās!

Ir taču tā, ka pēc tradicionālā janvāra ieskrējiena un atskaišu gatavošanas esam pelnījuši no jauna, vismaz periodiski, ienirt saistošu grāmatu pasaulē? Jaunu grāmatu birums divos mēnešos ir iespaidīgs, vienīgā problēma – ko no tā izvēlēties, jo katrā numurā varam iekļaut tikai nedaudz. Tomēr par spīti izvēles pārbagātībai “Literatūras ceļveža” veidotāji centušies, lai arī šī gada pirmais numurs saturiskajā aspektā būtu daudzveidīgs un jūsu uzmanības vērts.

Janvārī atskatījāmies uz mūsu izdevuma diviem pastāvēšanas gadiem; šo gadskārtu atzīmējām, izvērtējot attiecīgajā laikposmā paveikto. Atgriezeniskā saite allaž ir svarīga, jo jāzina, vai darbs nenorit tukšgaitā. Noticēt, ka “Literatūras ceļvedis” ir vajadzīgs un gaidīts Latvijas bibliotēkās, un saprast, kādā virzienā strādāt, lai tā saturs taptu vēl pilnvērtīgāks, mums palīdzējāt tieši jūs – bibliotekāri! Liels paldies ikvienam no 260 kolēģiem (pārsvarā no publiskajām un izglītības iestāžu bibliotēkām), kuri veltīja savu laiku un godprātīgi aizpildīja atbildes uz mūsu sagatavotajiem anketas jautājumiem! Paldies jums par labiem vārdiem, radošiem ieteikumiem un kritiskiem vērtējumiem. Daļu no jūsu rosinātā esam sākuši jau iedzīvināt, par pārējo – domāsim nākotnē.

Pamatojoties uz jūsu sniegtajām atbildēm, ir sagatavota prezentācija, ar kuru krājuma veidošanas speciālisti un citi interesenti tiks iepazīstināti kādā no tuvākajiem semināriem. Iepriecina atbildes, kuras liecina, ka lielākajā daļā bibliotēku tiek piedāvātas iespējas iepazīties ar izdevumu “Literatūras ceļvedis” arī lasītājiem – veidu un kanālu, kā darīt zināmu par labām grāmatām, nekad nevar būt par daudz. Vairāki respondenti izteica viedokli, ka vēlētos izlasīt savu kolēģu – citu bibliotekāru – ieteikumus, jo viņiem uzticas vairāk nekā akadēmiskajiem ekspertiem. Tajā pašā laikā vairāk nekā 20 anketās lasāma atbilde, ka bibliotekāri paši būtu gatavi ieteikt savus literāros atklājumus citiem kolēģiem, uzrakstot savu vērtējumu un publicējot to mūsu izdevumā. Domājams, tas būtu interesants akcents satura pilnveidošanā, kas padarītu izdevumu krāsaināku un vairotu tā popularitāti, tādēļ atkārtoti aicinām bibliotekārus, kuri ir gatavi publicēt savus grāmatu ieteikumus, sazināties ar “Literatūras ceļveža” veidotājiem par sadarbības iespējām, rakstot uz e-pastu anda.saldovere@lnb.lv. Esam pārliecināti, ka tādējādi atradīsim optimālāko kopdarbības modeli. Palīdzēsim gan savai bibliotēkai, gan citiem kolēģiem izdarīt pareizāko grāmatu izvēli!

Izdevums pieejams: https://dom.lndb.lv/data/obj/file/29027459.pdf