Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks, Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte – viņa ir arī Gada balvas "Baltais Zvirbulis" 2006. gada laureāte, Rīgas domes deputāti, departamenta darbinieki.

Pretendentus balvai izvirza kultūras darbinieki no Rīgas domes Kultūras departamenta, tā pārziņā un pakļautībā esošām kultūras iestādēm un kolektīviem, atzīmējot ne vien izvirzīto kultūras darbinieku ieguldījumu kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanā galvaspilsētā aizvadītajā gadā, bet jo sevišķi individuālo ieguldījumu un īpašas personiskās kvalitātes kultūras darbā. Seši nominētie kultūras darbinieki tiks godināti par ilglaicīgu radošo darbību, tiks izvirzīts 2007. gada mūzikas un mākslas skolas, kultūras centra un bibliotēkas darbinieks, tautas mākslas kolektīva vadītāji, kā arī tiks sumināti Kultūras departamenta 2007. gada sadarbības partneri kultūras procesa veidošanā un atspoguļošanā.

Gada balvu "Baltais Zvirbulis" saņems VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa "Rotaļa" ilggadējā vadītāja, izcilā horeogrāfe, Vispārējo deju svētku virsvadītāja Aija Baumane, VEF Kultūras pils senioru deju kolektīva "Sendancis" un vidējās paaudzes deju kolektīva "Rotaļa II" vadītājs Modris Gipmanis, Rīgas Centrālās bibliotēkas Komplektēšanas un apstrādes nodaļas galvenā bibliotekāre Valentīne Kļebanoviča, Rīgas domes Kultūras departamenta Koncertzāles "Ave sol" ilggadējā direktore Sarmīte Janfelde, Kultūras un atpūtas centra "Imanta" vīru koru "Silvicola" un "Absolventi" ilggadējais diriģents Pauls Kvelde, Rīgas mūzikas skolu pedagogs, klarnetists, pūtēju orķestru diriģents, XVIII-XIX Dziesmu svētku un III-VI Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģents Hermanis Eglītis.
Apbalvojums "Baltais Zvirbulis" piešķirts Koncertorganizācijas "Ave sol" direktores vietniecei mākslinieciskajos jautājumos Agitai Ikauniecei, Rīgas Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītājai Irisai Arājai, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" jauniešu kora "Balsis" diriģentam Intam Teterovskim, Tautas tradīciju kopas "Budēļi" vadītājai Lienei Vijai Teterovskai, Tautas tradīciju kopas "Budēļi" muzikālajam vadītājam Jānim Kleperim, Tautas lietišķās mākslas studijas "Kamene" vadītājai Marinai Sproģei, Tautas lietišķās mākslas studijas "Tīne" vadītājai Edītei Laiviņai, Rīgas 5. mūzikas skolas pedagoģei Ivetai Lapikai.

Balvas laureātu vidū ir Latvijas Poļu savienības kultūras kluba "Polonēze" vadītājs Eduards Fiskovičs, Festivālu fonda direktore Sarma Freiberga, Rīgas domes Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas Kultūras projektu vadītāja Aija Briede, Rīgas domes Latgales priekšpilsētas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs, LTV raidījuma "100 g kultūras" projekta vadītāja Ieva Rozentāle.

Par inovatīvu ideju rosināšanu, veiksmīgu īstenošanu un radošo spēku piesaistīšanu, vadot Rīgas pilsētas kultūras dzīvi un pārstāvot Rīgu Eiropas pilsētu kultūras organizācijās gada balvai "Baltais Zvirbulis" šogad nominēta arī Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Visi apbalvotie saņems balvu "Baltais Zvirbulis", Kultūras departamenta Goda rakstu un naudas prēmiju.

Balvu "Baltais Zvirbulis" veidojis mākslinieks Aigars Bikše. Tā tiek pasniegta kopš 2005. gada.

Papildinformācija:

Dzintra Oga-Vasule