2013. gada 26. aprīlī no plkst.15.00 Tukuma bibliotēkā (Tukumā, Šēseles ielā 3) notiks “Vēstures diena” veltīta arheologu 2012. gada pētījumiem Tukuma novadā un skatāma ekspresizstāde “Arheoloģija Slocenes upes apkārtnē”.

Pasākumu ar priekšlasījumiem kuplinās jaunie arheologi no Latvijas Vēstures institūta un Latvijas Universitātes. Rūdolfs Brūzis iepazīstinās ar ievērojamākajiem Tukuma novada arheoloģiskajiem pieminekļiem – apmetnēm, pilskalniem, pilīm un apbedījumu vietām – no akmens laikmeta līdz pat viduslaikiem, kā arī ar pēdējo trīs gadu arheoloģiskajiem pētījumiem Dzirciema “Bisniekos”. Elīna Guščika savā priekšlasījumā stāstīs par arheologu pētījumiem pašā Tukuma pievārtē – Slocenes upes un Valguma ezera apkārtnē. Dita Auziņa iepazīstinās Vēstures dienas apmeklētājus ar līdz šim maz pētītajiem Tukuma un tā tuvāko novadu 17.-19.gs. metālu ražošanas un apstrādes centriem – kapara un dzelzs āmuriem un manufaktūrām.

Pasākuma programma:

No 15.00-18.00 bibliotēkas telpās apskatāma ekspresizstāde “Arheoloģija Slocenes upes apkārtnē”

15.30 “Vēstures dienas ” ievadvārdi

15.50 Rūdolfs Brūzis. Arheoloģiskie pieminekļi Tukuma novadā