2010. gada 19. oktobrī plkst. 15.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļā (Rīgā, Brīvības ielā 49/53, 6. stāvā) Eiropas Savienības informācijas punkts sadarbībā ar Latvijas Banku aicina uz naudai veltītu pasākumu “Pasaules zelts un sudrabs Latvijas monētām”. Pasākumā dzirdēsiet Latvijas Bankas Monētu daļas vadītājas Marutas Brūkles stāstījumu par naudas tapšanu.

Pasaules gada monētas 2010 titulu ieguvusi Teodora Zaļkalna “Latvijas monēta”. Latvijas monētas ir saņēmušas vairāk nekā desmit prestižu starptautisku balvu. Kas veido Latvijas monētas, kur ir to skaistuma un mākslinieciskās vērtības atslēga? Kādēļ uz monētām redzami tieši šie un nevis citi sižeti? Ko uz monētām iecerēts atainot nākotnē? Vai Latvijas tēli un sižeti būs redzami arī uz eiro monētām? Pasākumā tiks sniegtas atbildes gan uz šiem, gan daudziem citiem jautājumiem.

Nelielā izstādē bibliotēkā būs iespējams apskatīt visas godalgotās Latvijas monētas.